Gareth Southgate: Przekazuję już niektórym zawodnikom, że nie pojadą na Euro

Anglia

https://twitter.com/England/status/1375198568429015042/photo/1

Mistrzostwa Europy zbliżają się coraz bardziej, więc atmosfera staje się coraz bardziej gorąca. Kto pojedzie na Euro? Kto ostatecznie nie znajdzie się w kadrze? Tak dużo pytań a tak mało odpowiedzi. Selekcjoner reprezentacji Anglii jednak postanowił nieco ułatwić sobie “robotę”. Już teraz informuje niektórych swoich graczy, że nie mają szans na uczestnictwo w Euro.

Garet Southgate w przyszłym miesiącu ogłosi ostateczny skład reprezentacji Anglii na Mistrzostwa Europy. W związku z tym, selekcjoner musi skreślić kilka nazwisk. Jak informuje, już teraz oznajmia graczom, kto nie ma szans na wyjazd – Rozmawiałem już z kilkoma osobami w tym tygodniu i będę rozmawiał w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby wiedzieli, gdzie dokładnie siedzą. Myślę, że to jest pomocne. Musisz zarządzać oczekiwaniami i mieć pewne realia co do tego, co mogą potrzebować zrobić w tym czasie i z końcem sezonu. To oczywiście trudna wiadomość, bardzo trudna, i nikt się na to nie cieszy. 

Ale to jest gorsze dla tych, którzy to otrzymują, niż dla tych, którzy to dają, więc musisz mieć tę empatię z tym, jak czują się gracze.

Mecz z Polską był ostatnim momentem, w którym piłkarze mogli się zaprezentować, bowiem już 1 czerwca Southgate poda skład na Euro. Tyrone Mings, Trent Alexander-Arnold czy kontuzjowany Jordan Henderson na pewno nie mogą spać spokojnie.

Podczas Mistrzostw Świata w 2018 roku, 50-latek zabrał pięciu atakujących i dziewięciu obrońców. Teraz przyznaje, że może być całkiem inaczej – W Rosji mieliśmy jasność, że będziemy grać w systemie 3-5-2 i mieliśmy jasność, że będziemy wybierać zawodników, którzy będą pasować do tego systemu. Jesteśmy teraz nieco bardziej płynni i zdolni do adaptacji. Mamy młodsze opcje – dużo więcej ekscytujących młodych graczy i musimy znaleźć sposób, aby wprowadzić ich do składu.

Reprezentacja Anglii na początku czerwca zmierzy się towarzysko z Austrią i Rumunią, a już 13 czerwca czeka ich mecz otwarcia Mistrzostw Europy z Chorwacją.

Źródło: Daily Star


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *