Fortuna I Liga: Wysokie zwycięstwo GKS-u Tychy

W meczu 9. kolejki Fortuna I Ligi piłkarze GKS-u Tychy wygrali z Chrobrym Głogów 4:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Artura Derbina awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Minimalnym faworytem tego meczu byli gospodarze, którzy przed tym spotkaniem zajmowali siódme miejsce i mieli tylko dwa punkty straty do strefy barażowej. Chrobry po siedmiu rozegranych meczach zajmował dwunastą pozycję z dorobkiem dziewięciu oczek.

Pierwszą groźną akcję w tym meczu zobaczyliśmy w 9. minucie. Sebastian Steblecki dośrodkował w pole karne, tam główką uderzył Łukasz Grzeszczyk, ale świetnie w bramce zchował się Kacper Bieszczad. Kolejna ofensywna akcja już zakończyła się golem dla gospodarzy. Grzeszczyk posłał futbolówkę z rzutu wolnego w szesnastkę, tam głową podał Bartosz Szeliga, bez przyjmowania strzelił Szymon Lewicki i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Chrobrego. Chwilę później było już 2:0. Łukasz Norkowski podał prostopadle do Lewickiego, ten bez zastanowienia kopnął sprzed pola karnego i trafił tuż przy słupku. Stratę gości mógł zmniejszyć Tomasz Cywka, który zdecydował się na uderzenie z dystansu, lecz dobrą interwencją popisał się Konrad Jałocha. W doliczonym czasie gry jeszcze jedną bramkę dla GKS-u mógł zdobyć Kamil Szymura jednak główkował tuż nad bramką i do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Lewickiego.

Na pierwszy dogodny strzał w drugiej połowie musieliśmy czekać do 57. minuty, wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Kamil Juraszek i, mimo że strzał był mocny, to w sam środek bramki i Jałocha nie miał problemu z interwencją. Niewykorzystana okazja zemściła się na Chrobrym, gdy Łukasz Moneta z pierwszej piłki zgrał do Grzeszczyka, ten przejął futbolówkę, wyszedł sam na sam z Bieszczadem i podwyższył prowadzenie GKS-u. Podopieczni Artura Derbina poszli za ciosem i w 76. minucie dobili rywali, Damian Nowak zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył uderzeniem  tuż przy słupku. W doliczonym czasie gry gola honorowego dla gości mógł strzelić Michał Ilków Gołąb jednak kapitalnie po jego uderzeniu interweniował Jałocha. Ostatecznie GKS rozgromił Chrobrego 4:0 i dzięki tej wygranej awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Jeśli spojrzelibyśmy tylko na statystyki, to mogłoby się wydawać, że ten mecz był wyrównany. No i rzeczywiście oba zespoły stworzyły sobie podobną ilośc okazji, oddały podobną ilość strzałów, ale różnica polega na tym, że strzały podopiecznych Artura Derbina lądowały w bramce Bieszczada, a strzały Chrobrego na trybunach.