Fortuna I liga: Raków wygrywa na koniec roku

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 21. kolejki Fortuna I ligi Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe 2:0 z Odrą Opole. Bramki dla Częstochowian strzelili Czesi Tomáš Petrášek i Petr Schwarz.

O pierwszej połowie można powiedzieć praktycznie tylko tyle, że się odbyła. Brakowało dogodnych okazji, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Więcej działo się po przerwie. Po jednym uderzeniu w słupek zaliczyli piłkarze obu drużyn. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 68. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Petra Schwarza nieudaną próbę interwencji zaliczył Tobiasz Weinzettel. Jego błąd wykorzystał bardzo skuteczny czeski stoper Tomáš Petrášek, który z bliska uratował swój zespół z opresji, bo Raków długo męczył się . W końcówce meczu rzut karny za faul na Szymonie Lewickim wykorzystał ten, który asystował przy pierwszym trafieniu dla lidera. Petr Schwarz pewnym strzałem pokonał Weinzettela i ustalił wynik meczu.

2 grudnia 2018, 21. kolejka Fortuna I ligi, Opole (Stadion Miejski Odra)

Odra Opole – Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

Tomáš Petrášek 68, Petr Schwarz 85 (karny)

Odra: Tobiasz Weinzettel – Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Serafin Szota, Rafał Brusiło – Krzysztof Janus (Tomáš Mikinič 84′), Jakub Moder, Jakub Habusta (Piotr Żemło 22′), Sebastian Bonecki, Mariusz Rybicki (Marcin Wodecki 84′) – Szymon Skrzypczak.

Raków: Michał Gliwa – Tomáš Petrášek, Andrzej Niewulis, Kamil Kościelny – Piotr Malinowski, Petr Schwarz, Marcin Listkowski, Mateusz Zachara (Adam Radwański 73′), Maciej Domański (Miłosz Szczepański 57′), Patryk Kun – Szymon Lewicki (Sebastian Musiolik 89′).

Żółte kartki: Baranowski, Bonecki, Moder, Mikinič – Petrášek, Niewulis.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).