NA GORĄCO

Fortuna I liga: Pogoń za Rakowem czas zacząć

1 marca 2019, 09:00 | Foto: | Autor: Bartłomiej Wrzesiński
Fortuna I liga: Pogoń za Rakowem czas zacząć
I Liga
0

Pierwsze dni marca przynoszą nam wznowienie rozgrywek Fortuna I ligi. Przez długie dwa miesiące wszyscy trenowali, by osiągnąć swój cel. Dla jednych jest to zapewnienie ligowego bytu, a dla drugich udany pościg za liderującym Rakowem Częstochowa.

Piątkowym spotkaniem Rakowa Częstochowa Chrobrym Głogów (transmisja od 17:45 w Polsacie Sport) w ramach 22. kolejki spotkań oficjalnie zainaugurowana zostanie wiosna w Fortuna I lidze. Co prawda już w środę rozegrano mecz ligowy w Suwałkach, lecz starcie Wigier z Odrą Opole było zaległym spotkaniem 20. kolejki spotkań.

Dziewięć spośród osiemnastu klubów wyjechało na zagraniczne zgrupowania – osiem klubów (Bruk-Bet Termalica, Bytovia, GKS Katowice, ŁKS, Odra, Podbeskidzie, Raków i Stal) wybrało Turcję, natomiast Wigry Suwałki stacjonowały w litewskim Mariampolu, gdzie rozgrywali sparingi z litewskimi i łotewskimi zespołami. Pozostałe zespoły postawiły na obozy krajowe, natomiast Chrobry Głogów i Chojniczanka Chojnice do piłkarskiej wiosny przygotowywali się wyłącznie na własnych obiektach.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą meczów sparingowych oraz ruchów transferowych zespołów Fortuna I ligi w zimowym okresie przygotowawczym:


Bruk-Bet Termalica Nieciecza

23.01: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Gryf Wejherowo 1:1 (0:1)

Bramka dla Bruk-Betu Termaliki: Andrzej Rutkiewicz 72

26.01: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Olimpia Elbląg 2:1 (2:1)

Florin Purece 8, Jacek Kiełb 22 – Jakub Bojas 39 (karny)

30.01: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stal Rzeszów 1:1 (1:0)

Jakub Wróbel 34 – Tomasz Płonka 75

02.02: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Siarka Tarnobrzeg 2:1 (0:1)

Piotr Wlazło 47 (karny), Dawid Kalisz 69 – Adrian Gębalski 41

06.02: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Tychy 2:2 (1:0)

Vladislavs Gutkovskis 13, Jacek Kiełb 58 – Sebastian Steblecki 54, Łukasz Bogusławski 80

14.02: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – FK Niżni Nowogród (Rosja) 1:1 (0:1)

Mateusz Kupczak 64 – Maksim Palijenko 13

17.02: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Zoria Ługańsk (Ukraina) 4:3 (2:1)

bramka samobójcza 23, Piotr Wlazło 36, Martin Mikovič 64, Mateusz Kupczak 73 – Bohdan Mychajliczenko 33, Ołeksandr Tymczyk 53, Leonardo Acevedo 83

21.02: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Szachtior Karaganda (Kazachstan) 0:1 (0:1)

Sergei Zenjov 33

Bilans: 8 spotkań – trzy zwycięstwa, cztery remisy, jedna porażka

Strzelcy: Jacek Kiełb (dwie), Mateusz Kupczak (dwie), Piotr Wlazło (dwie), Vladislavs Gutkovskis, Dawid Kalisz, Martin Mikovič, Florin Purece, Andrzej Rutkiewicz, , Jakub Wróbel, bramka samobójcza.

Transfery do klubu: Łukasz Budziłek (wypożyczony z Pogoni Szczecin), Krystian Bartoszek (BKS Lublin – juniorzy), Dariusz Pawłowski (wypożyczony z Górnika Zabrze).

Transfery z klubu: Hubert Gostomski (GKS 1962 Jastrzębie – skrócone wypożyczenie z Jagiellonii Białystok), Marek Mróz (GKS 1962 Jastrzębie – skrócone wypożyczenie z Lecha Poznań), Samuel Štefánik (FK Železiarne Podbrezová), Árni Vilhjálmsson (wypożyczony do Czornomorcia Odessa).


Bytovia Bytów

15.01: Bytovia Bytów – Lechia Gdańsk 4:4 (4:2)

Bramki Bytovii: Mateusz Kuzimski (trzy bramki), Maciej Dampc.

19.01: Bytovia Bytów – Bałtyk Gdynia 3:2 (1:2)

Klub nie opublikował informacji dotyczących strzelców

26.01: Bytovia Bytów – Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)

Fabian Hiszpański 16, Maksymilian Hebel 80

02.02: Bytovia Bytów – Olimpia Grudziądz 3:1 (2:0)

Mateusz Kuzimski 20 (karny), Łukasz Moneta 43, Maksymilian Hebel 68 – Przemysław Kita 78

07.02: Bytovia Bytów – Mieszko Gniezno 7:1 (1:1)

Mateusz Kuzimski (dwie), Fabian Hiszpański, Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta, Maksymilian Hebel, Maciej Dampc – Krzysztof Wolkiewicz

13.02: Bytovia Bytów – FK Armawir (Rosja) 1:2 (0:2)

Mateusz Kuzimski 70 – Maksim Łauk 7, 37

16.02: Bytovia Bytów – Dinamo Batumi (Gruzja) 1:2 (0:1)

Maksymilian Hebel 60 – Gabriel Ramos 43, Mate Kwirkwia 90

19.02: Bytovia Bytów – Karpaty Lwów (Ukraina) 1:3 (0:0)

Filip Burkhardt 71 (karny) – Cristian Ponde 46, Rodrigo Vargas 69, Marjan Szwed 90 (karny)

Bilans: 8 spotkań – cztery zwycięstwa, jeden remis, trzy porażki.

Strzelcy (wyłączając sparing Bytovii z Bałtykiem): Mateusz Kuzimski (siedem), Maksymilian Hebel (cztery), Maciej Dampc (dwie), Fabian Hiszpański (dwie), Łukasz Moneta (dwie), Filip Burkhardt, Mikołaj Kwietniewski.

Transfery do klubu: Diego Bardanca (Real Sociedad Gimnástica de Torrelavega), Fabian Hiszpański (Wisła Płock), Sebastian Kamiński (wypożyczony z Widzewa Łódź), Mikołaj Kwietniewski (wypożyczony z Legii Warszawa), Łukasz Moneta (wypożyczony z Legii Warszawa – jesienią w Zagłębiu Lubin), Tomasz Swędrowski (Stal Mielec).

Transfery z klubu: Kacper Chodyna (skrócenie wypożyczenia z Zagłębia Lubin), Aleks Hendryk (wypożyczony z Raduni Steżyca), Michał Jakóbowski (Warta Poznań), Juliusz Letniowski (Bytovia Bytów).


Chojniczanka Chojnice

23.01: Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0)

Paweł Kowalkowski 20, Tomasz Mikołajczak 40 – Robert Ziętarski 76 (karny)

26.01: Chojniczanka Chojnice – Bytovia Bytów 0:2 (0:1)

Fabian Hiszpański 16, Maksymilian Hebel 80

30.01: Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1)

Miłosz Przybecki 28 – Damian Chmiel 38

02.02: Chojniczanka Chojnice – Chemik Bydgoszcz 6:2 (3:1)

Paweł Zawistowski 25, 56, Jacek Podgórski 27, Janusz Surdykowski 33 (karny), Damian Piotrowski 85, Oskar Frygier 86 – Bartosz Śmietanko 30, Piotr Siekirka 79

09.02: Chojniczanka Chojnice – Kotwica Kołobrzeg 1:2 (1:1)

Tomasz Mikołajczak – Adrian Szynka 42 (karny), Michał Ciarkowski 86

22.02: Chojniczanka Chojnice – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

Tomasz Boczek 89

Bilans: 6 spotkań – trzy zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki

Strzelcy: Tomasz Mikołajczak (dwie), Paweł Zawistowski (dwie), Tomasz Boczek, Oskar Frygier, Paweł Kowalkowski, Damian Piotrowski, Jacek Podgórski, Miłosz Przybecki, Janusz Surdykowski.

Transfery do klubu: Oskar Frygier (zgłoszony z drużyny rezerw), Michał Sacharuk (Pogoń Szczecin), Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg), Krystian Wachowiak (zgłoszony z drużyny rezerw), Filip Żagiel (Górnik Zabrze), Paweł Żyra (wypożyczony z Zagłębia Lubin).

Transfery z klubu: Karol Gardzielewicz (skrócone wypożyczenie z Miedzi Legnica).


Chrobry Głogów

16.01: Chrobry Głogów – Śląsk Wrocław 1:3 (0:1)

Michał Pawlik 71 – Farshad Ahmadzadeh 22, Oskar Repka 78 (bramka samobójcza), Bartosz Boruń 89

19.01: Chrobry Głogów – Stilon Gorzów Wielkopolski 2:0 (1:0)

Mikołaj Lebedyński 4, Maciej Kona 74

26.01: Chrobry Głogów – Žalgiris Kowno (Litwa) 2:0 (0:0)

Konrad Kaczmarek 71, Michał Borecki 87

30.01: Chrobry Głogów – Górnik Polkowice 3:0 (2:0)

Szymon Drewniak 16, Mateusz Machaj 38, Szymon Nowicki 73

02.02: Chrobry Głogów – Warta Poznań 2:1 (2:1)

Mateusz Machaj 36, Rafał Maćkowski 43 – Michał Jakóbowski 2

09.02: Chrobry Głogów – Zagłębie II Lubin 2:0 (1:0)

Szymon Nowicki 23, Jarosław Ratajczak 89

16.02: Chrobry Głogów – Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (1:0)

Mikołaj Lebedyński 13 – Igor Jurga 66, Michał Michalec 72 (bramka samobójcza)

23.02: Chrobry Głogów – Mieszko Gniezno 2:1 (0:1)

Rafał Maćkowski 47, Damian Kowalczyk 81 – Adam Konieczny 8

Bilans: 8 spotkań – 6 zwycięstw, dwie porażki.

Strzelcy: Mikołaj Lebedyński (dwie), Mateusz Machaj (dwie), Rafał Maćkowski (dwie), Szymon Nowicki (dwie), Michał Borecki, Szymon Drewniak, Konrad Kaczmarek, Maciej Kona, Damian Kowalczyk, Michał Pawlik, Jarosław Ratajczak.

Transfery do klubu: Mikołaj Lebedyński (bez klubu), Mateusz Machaj (Jagiellonia Białystok), Kamil Pestka (wypożyczony z Cracovii).

Transfery z klubu: Maciej Kona (Olimpia Grudziądz), Serhij Napołow (Warta Poznań).


Garbarnia Kraków

16.01. Garbarnia Kraków – Garbarnia II Kraków 3:2 (2:1)

Tomasz Ogar, Filip Wójcik, Wojciech Wojcieszyński (karny) – Dominik Zalejski, Marcin Buda (karny)

19.01: Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 3:2 (1:1)

Patryk Serafin 45, Serhij Krykun 50, Wojciech Wojcieszyński 66 – Krzysztof Drzazga 9, Kamil Wojtkowski 80

26.01: Garbarnia Kraków – Puszcza Niepołomice 0:4 (0:1)

Hubert Tomalski 32, Marcin Orłowski 61, 73, Bartosz Żurek 81 (karny)

02.02: Garbarnia Kraków – Resovia 3:2 (2:0)

Serhij Krykun 5, Filip Wójcik 39, zawodnik testowany 48 – Karol Twardowski 85, 89

10.02: Garbarnia Kraków – Cracovia 2:4 (2:2)

Tomasz Ogar 32, Szymon Kiebzak 41 – Bojan Čečarić 16, Arkadiusz Garzeł 29 (bramka samobójcza), Filip Piszczek 63, Milan Dimun 84

13.02: Garbarnia Kraków – Hutnik Kraków 3:2 (1:2)

Maciej Firlej 2, Serhij Krykun 68, Filip Wójcik 78 – Mateusz Reczulski 40, Błażej Radwanek 44

16.02: Garbarnia Kraków – ROW 1964 Rybnik 0:0

23.02: Garbarnia Kraków – Stal Mielec 1:3 (0:1, 1:1) – grano 3×45 minut

Marek Masiuda 86 – Andreja Prokić 26, Davi 100, Denis Gojko 112

Bilans: 8 spotkań – cztery zwycięstwa, jeden remis, trzy porażki

Strzelcy: Serhij Krykun (trzy), Filip Wójcik (trzy), Tomasz Ogar (dwie), Wojciech Wojcieszyński (dwie), Maciej Firlej, Szymon Kiebzak, Marek Masiuda, Patryk Serafin, zawodnik testowany.

Transfery do klubu: Maciej Firlej (wypożyczony z Korony Kielce), Kamil Słoma (wypożyczony z Pogoni Szczecin), Remigiusz Szywacz (Stomil Olsztyn), Kamil Włodyka (Gryf Wejherowo).

Transfery z klubu: Łukasz Pietras (Stal Stalowa Wola), Mateusz Węsierski (wypożyczony do Gryfa Wejherowo), Jakub Wróbel (GKS 1962 Jastrzębie), Michał Wrześniewski (Znicz Pruszków).


GKS 1962 Jastrzębie

18.01: GKS 1962 Jastrzębie – Piast Gliwice 0:2 (0:2)

Karol Stanek 2, Aleksander Jagiełło 27

26.01: GKS 1962 Jastrzębie – Raków Częstochowa 3:5 (1:3)

Bartosz Jaroszek 40, Kacper Kawula 71, Dominik Szczęch 88 – Franciszek Wróblewski 18, Miłosz Szczepański 22, Mateusz Zachara 43, Sebastian Musiolik 73, 90

30.01: GKS 1962 Jastrzębie – Rozwój Katowice 3:1 (1:0)

Kamil Szymura 7 (karny), Bartosz Jaroszek 48, Piotr Pacholski 85 – Kamil Łączek 64 (karny)

09.02: GKS 1962 Jastrzębie – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

Krzysztof Gancarczyk 49

13.02: GKS 1962 Jastrzębie – Foto-Higiena Gać 2:0 (1:0)

Dominik Szczęch 33 (karny), zawodnik testowany 61

13.02: GKS 1962 Jastrzębie – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Farid Ali 42, Patryk Skórecki 86 (karny)

16.02: GKS 1962 Jastrzębie – Stal Brzeg 3:1 (1:1)

Adam Żak 19, Kamil Szymura 57, Marek Mróz 75 – Karol Danielik 34

20.02: GKS 1962 Jastrzębie – Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

Patryk Skórecki 43 – Giánnis Mystakídis 78

25.02: GKS 1962 Jastrzębie – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)

Dominik Szczęch 88 – Longinus Uwakwe 89

Bilans: 9 spotkań – pięć zwycięstw, dwa remisy, dwie porażki

Strzelcy: Dominik Szczęch (trzy), Bartosz Jaroszek (dwie), Patryk Skórecki (dwie), Kamil Szymura (dwie), Farid Ali, Krzysztof Gancarczyk, Kacper Kawula, Marek Mróz, Piotr Pacholski, Adam Żak, zawodnik testowany.

Transfery do klubu: Rafał Adamek (Pniówek Pawłowice Śląskie), Dawid Chochulski (zgłoszony z drużyny juniorów), Hubert Gostomski (wypożyczony z Jagiellonii Białystok – jesienią w Bruk-Becie Termalica Nieciecza), Marek Mróz (wypożyczony z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza), Przemysław Pastuszak (zgłoszony z drużyny juniorów), Adam Wolniewicz (wypożyczony z Górnika Zabrze), Jakub Wróbel (Garbarnia Kraków).

Transfery z klubu: Bartosz Semeniuk (Rymer Rybnik), Bartosz Szelong (Soła Oświęcim), Dawid Weis (Pniówek Pawłowice Śląskie), Damian Zajączkowski (Pniówek Pawłowice Śląskie).


GKS Katowice

19.01: GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz 3:3 (2:1)

Patryk Grychtolik 1, Wojciech Lisowski 31 (karny), Adrian Błąd 63 – Bartłomiej Dudzic 19, Mateusz Klichowicz 51, Mariusz Gabrych 76 (karny)

25.01: GKS Katowice – Fotbal Třinec (Czechy) 2:0 (0:0)

David Añón 50, Daniel Rumin 86

30.01: GKS Katowice – MFK Frýdek-Místek (Czechy) 5:0 (3:0)

Adrian Błąd 17 (karny), Bartosz Śpiączka 21, 45, Adrian Łyszczarz 49, Arkadiusz Woźniak 79

01.02: GKS Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

David Añón 39

08.02: GKS Katowice – Odra Opole 1:2 (1:1)

Bartosz Śpiączka 38 – Szymon Skrzypczak 20, Dawid Błanik 89

14.02: GKS Katowice – Petrocub Hîncești (Mołdawia) 3:0 (1:0)

Bartosz Śpiączka 9, Adrian Błąd 70 (karny), 86

16.02: GKS Katowice – Soʻgʻdiyona Jizzax (Uzbekistan) 0:1 (0:0)

20.02: GKS Katowice – Qizilqum Zarafshon (Uzbekistan) 1:1 (0:1)

Bramka dla GKS-u: Bartosz Śpiączka 78

22.02: GKS Katowice – Górnik Polkowice 4:0 (1:0)

David Añón 24 (karny), Grzegorz Piesio 52, Bartosz Marchewka 54, 68

23.02: GKS Katowice – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0 (1:0)

Bartosz Śpiączka 13, Adrian Błąd 50

Bilans: 10 spotkań – sześć zwycięstw, dwa remisy, dwie porażki.

Strzelcy: Bartosz Śpiączka (sześć), Adrian Błąd (pięć), David Añón (trzy), Bartosz Marchewka (dwie), Patryk Grychtolik, Wojciech Lisowski, Adrian Łyszczarz, Grzegorz Piesio, Daniel Rumin, Arkadiusz Woźniak.

Transfery do klubu: Radek Dejmek (Páfos FC), Patryk Grychtolik (Zagłębie Lubin), Jakub Habusta (Raków Częstochowa), Arkadiusz Jędrych (Zagłębie Sosnowiec), Bartosz Marchewka (wypożyczony z Rozwoju Katowice), Callum Rzonca (Zagłębie Sosnowiec).

Transfery z klubu: Konrad Andrzejczak (wypożyczony do Rozwoju Katowice), Šimon Kupec (KFC Komárno), Kamil Kurowski (wypożyczony do Rozwoju Katowice), Damian Michalik (Raków Częstochowa), Sebastian Nowak (Stal Rzeszów), Wojciech Słomka (skrócone wypożyczenie z Wisły Kraków).


GKS Tychy

23.01: GKS Tychy – Odra Opole 0:2 (0:1)

Iván Martín 32, Mariusz Rybicki 66

26.01: GKS Tychy – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:0)

Damian Hilbrycht 77, 82

30.01: GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Wiktor Żytek 89

01.02: GKS Tychy – MFK Karviná (Czechy) 1:4 (0:2)

Łukasz Grzeszczyk 76 (karny) – Adriel D’Avila Ba Loua 8, Vojtěch Smrž 9, Michal Faško 64, Milan Rundić 71

06.02: GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (0:1)

Sebastian Steblecki 54, Łukasz Bogusławski 80 – Vladislavs Gutkovskis 13, Jacek Kiełb 58

09.02: GKS Tychy – Ruch Chorzów 0:1 (0:1)

Lukáš Ďuriška 38

13.02: GKS Tychy – Widzew Łódź 2:3 (2:3)

Omar Monterde 25, Łukasz Grzeszczyk 37 – Konrad Gutowski 2, Łukasz Turzyniecki 10, Marcin Pieńkowski 28

16.02: GKS Tychy – GKS Bełchatów 0:1 (0:0)

Marcin Grolik 88

20.02: GKS Tychy – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0)

Nikolas Wróblewski 60

Bilans: 9 spotkań – jedno zwycięstwo, jeden remis, siedem porażek.

Strzelcy: Łukasz Grzeszczyk (dwie), Łukasz Bogusławski, Omar Monterde, Sebastian Steblecki, Nikolas Wróblewski.

Transfery do klubu: Kacper Laskoś (Wisła Kraków), Mateusz Piątkowski (Miedź Legnica), Artur Siemaszko (wypożyczony z Zagłębia Lubin), Łukasz Sołowiej (Stomil Olsztyn), Paweł Szołtys (KP Starogard Gdański).

Transfery z klubu: Piotr Ćwielong, Konrad Pipia (wypożyczony do Gwarka Tarnowskie Góry), Daniel Tanżyna (Widzew Łódź).


ŁKS Łódź

19.01: ŁKS Łódź – Elana Toruń 1:0 (1:0)

Wojciech Łuczak 17

26.01: ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 1:2 (1:1)

Łukasz Sekulski 28 – Wiktor Putin 40, Dawid Kocyła 61

03.02: ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)

Dani Ramírez 50 – Olaf Nowak 10, Giorgi Iwaniszwili 64

08.02: ŁKS Łódź – Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (1:1)

Jakub Kostyrka 23, Łukasz Sekulski 48 (karny), Adam Ratajczyk 88 – Szymon Zgarda 44 (karny)

13.02: ŁKS Łódź – FK Armawir (Rosja) 1:1 (0:1)

Maksymilian Rozwandowicz 57 (karny) – Siergiej Miroszniczenko 17 (karny)

16.02: ŁKS Łódź – Szachtior Karaganda (Kazachstan) 2:1 (0:0)

Wojciech Łuczak 64, Łukasz Sekulski 74 – Jakub Romanowicz 86 (bramka samobójcza)

20.02: ŁKS Łódź – Torpierdo Żodzino (Białoruś) 1:1 (1:0)

Łukasz Sekulski 5 (karny) – Bohdan Myszenko 67

23.02: ŁKS Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 (0:0)

Rafał Kujawa 62, Piotr Pyrdoł 78

23.02: ŁKS Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 7:1 (4:0)

Wojciech Łuczak 20, Łukasz Sekulski 29, 38, 40, 55, Jewhen Radionow 63, 73 – Kamil Lewiński 59

Bilans: 9 spotkań – pięć zwycięstw, dwa remisy, dwie porażki

Strzelcy: Łukasz Sekulski (osiem), Wojciech Łuczak (trzy), Jewhen Radionow (dwie), Jakub Kostyrka, Rafał Kujawa, Piotr Pyrdoł, Dani Ramírez, Adam Ratajczyk, Maksymilian Rozwandowicz.

Transfery do klubu: Adrian Klimczak (Arka Gdynia), Adam Ratajczyk (zgłoszony z drużyny rezerw), Jakub Romanowicz (zgłoszony z drużyny rezerw), Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk).

Transfery z klubu: Bartosz Widejko (Puszcza Niepołomice), Paweł Wojowski (Radunia Stężyca), Kamil Żylski (Radunia Stężyca).


Odra Opole

18.01: Odra Opole – Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)

Iván Martín 57 – Róbert Pich 45, Mateusz Radecki 55

23.01: Odra Opole – GKS Tychy 2:0 (1:0)

Iván Martín 32, Mariusz Rybicki 66

01.02: Odra Opole – ROW 1964 Rybnik 1:0 (0:0)

Tomáš Mikinič 74

02.02: Odra Opole – Ślęza Wrocław 3:0 (0:0)

Mateusz Czyżycki 58, zawodnik testowany 77, Mariusz Rybicki 85

08.02: Odra Opole – GKS Katowice 2:1 (1:1)

Szymon Skrzypczak 20, Dawid Błanik 89 – Bartosz Śpiączka 38

14.02: Odra Opole – Wołyń Łuck 1:1 (1:0)

Dudu Paraíba 27 – Siavash Hagh Nazari 75

17.02: Odra Opole – Şagadam Türkmenbaşy (Turkmenistan) 1:0 (1:0)

Krzysztof Janus 6

20.02: Odra Opole – SFK Słuck (Białoruś) 1:0 (0:0)

Tomáš Mikinič 76

Bilans: 8 spotkań – sześć zwycięstw, jeden remis, jedna porażka.

Strzelcy: Iván Martín (dwie), Tomáš Mikinič (dwie), Mariusz Rybicki (dwie), Dawid Błanik, Mateusz Czyżycki, Krzysztof Janus, Dudu Paraíba, Szymon Skrzypczak, zawodnik testowany.

Transfery do klubu: Dawid Błanik (wypożyczony z Pogoni Szczecin), Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt), Miłosz Trojak (Stomil Olsztyn), Marcin Urynowicz (wypożyczony z Górnika Zabrze).

Transfery z klubu: Mateusz Bodzioch (Warta Poznań), Jakub Habusta (GKS Katowice), Aleksander Kowalski (wypożyczony do Stomilu Olsztyn), Maciej Turek (Swornica Czarnowąsy), Tobiasz Weinzettel, Marcin Wodecki (wypożyczony do Siarki Tarnobrzeg).


Podbeskidzie Bielsko-Biała

12.01: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Zdzieszowice 1:1 (0:0)

Adrian Rakowski 90 (karny) – Michał Sypek 79

19.01: Podbeskidzie Bielsko-Biała – ROW 1964 Rybnik 3:0 (2:0)

Kacper Kostorz 1, Przemysław Mystkowski 41, Bartosz Jaroch 64

26.01: Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Tychy 2:0 (0:0)

Damian Hilbrycht 77, 82

01.02: Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice 0:1 (0:1)

David Añón 39

10.02: Podbeskidzie Bielsko-Biała – FK TSC Bačka Topola (Serbia) 1:1 (1:0)

Miłosz Kozak 7 – Filip Arsenijević 76

13.02: Podbeskidzie Bielsko-Biała – WIT Georgia Tbilisi (Gruzja) 0:1 (0:0)

Paata Guduszauri 53

16.02: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bananc Erewan (Armenia) 3:0 (1:0)

Valērijs Šabala 15, Kacper Kostorz 67, Aleksander Komor 88

20.02: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zwiezda Perm (Rosja) 2:1 (1:0)

Michał Rzuchowski 30, Chopi 84 (k) – Jewgienij Tiukałow 90 (k)

21.02: Podbeskidzie Bielsko-Biała – FC Telawi (Gruzja) 3:0 (1:0)

Łukasz Sierpina 11, 54, Kacper Kostorz 51

Bilans: 9 spotkań – pięć zwycięstw, dwa remisy, dwie porażki.

Strzelcy: Kacper Kostorz (trzy), Damian Hilbrycht (dwie), Łukasz Sierpina (dwie), Chopi, Bartosz Jaroch, Miłosz Kozak, Przemysław Mystkowski, Adrian Rakowski, Michał Rzuchowski, Valērijs Šabala.

Transfery do klubu: Adrián Gómez (Irtysz Pawłodar), Damian Hilbrycht (wypożyczony z Rekordu Bielsko-Biała), Marko Roginić (NK Nafta Lendava).

Transfery z klubu: Jakub Bąk (Puszcza Niepołomice), Grzegorz Goncerz (Stal Rzeszów), Ľuboš Kolár (SV 7023 Zemendorf-Stöttera-Pöttelsdorf).


Puszcza Niepołomice

19.01: Puszcza Niepołomice – MFK Karviná (Czechy) 0:0

22.01: Puszcza Niepołomice – Wisła Kraków 3:2 (1:1)

Bartosz Widejko 29, Hubert Tomalski 67, 87 – Marko Kolar 37, Aleksander Buksa 52

23.01: Puszcza Niepołomice – Stal Stalowa Wola 1:4 (1:2)

Jakub Zagórski 5 – Andrzej Trubeha 3, Adrian Dziubiński 11, Piotr Mroziński 48, Michał Kitliński 73

26.01: Puszcza Niepołomice – Garbarnia Kraków 4:0 (1:0)

Hubert Tomalski 32, Marcin Orłowski 61, 73, Bartosz Żurek 81 (karny)

30.01: Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 1:0 (0:0)

Wiktor Żytek 89

02.02: Puszcza Niepołomice – Korona Kielce 2:0 (0:0)

Mariusz Idzik 47, Szymon Gwiazda 81

06.02: Puszcza Niepołomice – Czarni Połaniec 3:0 (1:0)

Przemysław Sajdak, Marcin Orłowski, Marcel Kotwica

13.02: Puszcza Niepołomice – Resovia 2:0 (1:0)

Marcin Orłowski 4, Konrad Stępień 85

16.02. Puszcza Niepołomice – Podhale Nowy Targ 2:1 (2:1)

Piotr Stawarczyk 27 (karny), Konrad Nowak 44 – Dawid Dynarek 10 (karny)

22.02: Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

Petr Schwarz 48 (karny), 63 (karny)

25.02: Puszcza Niepołomice – GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:0)

Longinus Uwakwe 89 – Dominik Szczęch 88

Bilans: 11 spotkań – siedem zwycięstw, dwa remisy, dwie porażki.

Strzelcy: Marcin Orłowski (cztery), Hubert Tomalski (trzy), Szymon Gwiazda, Mariusz Idzik, Marcel Kotwica, Konrad Nowak, Przemysław Sajdak, Piotr Stawarczyk, Konrad Stępień, Longinus Uwakwe, Bartosz Widejko, Jakub Zagórski, Bartosz Żurek, Wiktor Żytek.

Transfery do klubu: Jakub Bąk (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Szymon Gwiazda (Wisłoka Dębica), Kacper Halczak (zgłoszony z drużyny juniorów), Konrad Nowak (Górnik Zabrze), Bartosz Przybysz (wypożyczony z Lecha Poznań), Bartosz Widejko (ŁKS Łódź), Jakub Zagórski (skrócone wypożyczenie do Górnika Łęczna).

Transfery z klubu: Krzysztof Drzazga (skrócone wypożyczenie z Wisły Kraków), Patryk Fryc, Marek Kuzma (ŠKF Sereď), Kamil Poźniak (Motor Lublin), Dawid Ryndak (Zagłębie Sosnowiec), Damian Smoleń (Wólczanka Wólka Pełkińska).


Raków Częstochowa

19.01: Raków Częstochowa – Warta Poznań 2:0 (2:0)

Maciej Domański 25, 34

26.01: Raków Częstochowa – GKS 1962 Jastrzębie 5:3 (3:1)

Franciszek Wróblewski 18, Miłosz Szczepański 22, Mateusz Zachara 43, Sebastian Musiolik 73, 90 – Bartosz Jaroszek 40, Kacper Kawula 71, Dominik Szczęch 88

01.02: Raków Częstochowa – Znicz Pruszków 3:0 (1:0)

Piotr Malinowski 36, Andrzej Niewulis 62, Maciej Domański 69

08.02: Raków Częstochowa – WIT Georgia Tbilisi (Gruzja) 2:1 (0:0)

Mateusz Zachara 59, Tomáš Petrášek 76 – Nodar Kiknawelidze 84

10.02: Raków Częstochowa – Czernomoreć Odessa 0:0

13.02: Raków Częstochowa – SKA Chabarowsk (Rosja) 2:0 (1:0)

Marcin Listkowski 34, Rafał Figiel 85 (k)

16.02: Raków Częstochowa – Wołyń Łuck (Ukraina) 2:0 (2:0)

Sebastian Musiolik 23, Tomáš Petrášek 45

22.02: Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

Petr Schwarz 48 (karny), 63 (karny)

22.02: Raków Częstochowa – Skra Częstochowa 0:1 (0:0)

Konrad Poprawa 54

Bilans: 9 spotkań – siedem zwycięstw, jeden remis, jedna porażka.

Strzelcy: Maciej Domański (trzy), Sebastian Musiolik (trzy), Tomáš Petrášek (dwie), Petr Schwarz (dwie), Mateusz Zachara (dwie), Rafał Figiel, Marcin Listkowski, Piotr Malinowski, Andrzej Niewulis, Miłosz Szczepański, Franciszek Wróblewski.

Transfery do klubu: Jakub Apolinarski (Polonia Środa Wielkopolska), Patrick Friday Eze (jesienią bez klubu), Damian Michalik (GKS Katowice), Danian Pawłas (KS Łomianki), Franciszek Wróblewski (zgłoszony z drużyny rezerw).

Transfery z klubu: Kacper Chorążka (skrócono wypożyczenie z Wisły Kraków), Adam Czerkas (będzie występował w drużynie czwartoligowych rezerw, gdzie będzie także asystentem trenera), Adam Mesjasz (wypożyczony do Pogoni Siedlce), Chidiebere Nwakali (Kalmar FF), Adam Radwański (Widzew Łódź).


Sandecja Nowy Sącz

16.01: Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 2:0 (1:0)

Bartłomiej Dudzic 34, Mariusz Gabrych 64

19.01: Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 3:3 (1:2)

Bartłomiej Dudzic 19, Mateusz Klichowicz 51, Mariusz Gabrych 76 (karny) – Patryk Grychtolik 1, Wojciech Lisowski 31 (karny), Adrian Błąd 63

23.01: Sandecja Nowy Sącz – Stal Mielec 0:1 (0:0)

Mendi 47

26.01: Sandecja Nowy Sącz – 1.FC Tatran Prešov (Słowacja) 0:1 (0:1)

Michal Kraľovič 6

30.01: Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)

 Damian Chmiel 38 – Miłosz Przybecki 28

30.01: Sandecja Nowy Sącz – Bałtyk Gdynia 2:0 (1:0)

Mariusz Gabrych 32, Bartłomiej Dudzic 53

03.02: Sandecja Nowy Sącz – Gryf Wejherowo 0:0

09.02: Sandecja Nowy Sącz – Hutnik Kraków 3:0 (2:0)

Radosław Kanach 39, Hubert Maślanka 45, Szymon Kuźma 50

16.02: Sandecja Nowy Sącz – Górnik Zabrze 4:1

Maciej Małkowski, Mateusz Klichowicz (dwie), Bartłomiej Dudzic – Daniel Smuga (k)

23.02: Sandecja Nowy Sącz – Partizán Bardejov (Słowacja) 1:0 (0:0)

Mariusz Gabrych 82

Bilans: 10 spotkań – pięć spotkań, trzy remisy, dwie porażki.

Strzelcy: Bartłomiej Dudzic (cztery), Mariusz Gabrych (cztery), Mateusz Klichowicz (trzy), Damian Chmiel, Radosław Kanach, , Szymon Kuźma, Maciej Małkowski, Hubert Maślanka.

Transfery do klubu: Dominik Kun (Stomil Olsztyn), Kamil Ogorzały (zgłoszony z drużyny rezerw), Michał Szaflarski (Triton College Trojans), Sebastian Wąchała (zgłoszony z drużyny rezerw).

Transfery z klubu: Dawit Manojan (FK Rabotnički Skopje), Wiktor Nowak, Kacper Smoleń (wypożyczony do Znicza Pruszków), Sebastian Szczepański (zesłany do zespołu rezerw).


Stal Mielec

18.01: Stal Mielec – Cracovia 1:1 (1:0)

Josip Šoljić 28 – Filip Piszczek 54

23.01: Stal Mielec – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

Mendi 47

26.01: Stal Mielec – Rozwój Katowice 1:0 (1:0)

Andreja Prokić 15

03.02: Stal Mielec – Korona Kielce 2:1 (1:1)

Iván Márquez 2 – Josip Šoljić 20, Martin Dobrotka 75

09.02: Stal Mielec – Sioni Bolnisi (Gruzja) 2:0 (2:0)

Mendi 25, Grzegorz Tomasiewicz 42

16.02: Stal Mielec – Navbahor Namangan (Uzbekistan) 1:1 (1:0)

Bramka dla Stali: Mendi 25

23.02: Stal Mielec – Garbarnia Kraków 3:1 (1:0, 1:1) – grano 3×45 minut

Andreja Prokić 26, Davi 100, Denis Gojko 112 – Marek Masiuda 86

Bilans: 7 spotkań – pięć zwycięstw, dwa remisy.

Strzelcy: Mendi (trzy), Andreja Prokić (dwie), Josip Šoljić (dwie), Davi, Martin Dobrotka, Denis Gojko, Grzegorz Tomasiewicz.

Transfery do klubu: Bartosz Bajorek (UKS SMS Stal Mielec), Davi (wypożyczony z CIG 7 de Abril), Peter Ďungel (FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa), Denis Gojko (wypożyczony z Piasta Gliwice), Łukasz Janoszka (Stal Mielec), Rafał Strączek (powrót z wypożyczenia z Wólczanki Wólka Pełkińska), Maciej Urbańczyk (Ruch Chorzów).

Transfery z klubu: Maksymilian Banaszewski (Arka Gdynia), Sebastian Bergier (skrócone wypożyczenie ze Śląska Wrocław – wypożyczony do Wigier Suwałki), Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Arkadiusz Górka (Resovia), Grzegorz Kuświk (Wisła Płock), Kacper Sadłocha (drużyna juniorów RC Lens), Szymon Sobczak, Tomasz Swędrowski (Bytovia Bytów),


Stomil Olsztyn

12.01: Stomil Olsztyn – Znicz Biała Piska 2:2 (1:1)

Dominik Wasiak 26, Michał Góral 70 (karny) – Konrad Radzikowski 41, Paweł Kossyk 90

26.01: Stomil Olsztyn – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (1:1)

Bramki dla Stomilu: zawodnik testowany, Michał Góral

09.02. Stomil Olsztyn – drużyna juniorów Karpat Lwów (Ukraina) 4:1 (4:1)

Ołeksandr Masznin 5, Paweł Głowacki 28, Rafał Maćkowski 33, Michał Góral 38 – Wasyl Runicz 29

12.02: Stomil Olsztyn – Znicz Pruszków 0:2 (0:1)

Maciej Machalski 9 (karny), Mikołaj Szymański 79

13.02: Stomil Olsztyn – Miedź II Legnica 2:1 (2:1)

zawodnik testowany 41, zawodnik testowany 42 – Wojciech Łobodziński 45

15.02: Stomil Olsztyn – KS Kutno 1:1 (0:0)

zawodnik testowany 49 – Adrian Marcioch 51

16.02: Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 0:2 (0:0)

Kacper Falon 52, Daniel Świderski 89

Bilans: 7 spotkań – dwa wygrane, trzy zremisowane, dwa przegrane

Strzelcy: Michał Góral (trzy), Paweł Głowacki, Rafał Maćkowski, Ołeksandr Masznin, Dominik Wasiak, zawodnik testowany (cztery).

Transfery do klubu: Patryk Baran (wypożyczony z Górnika Zabrze), Kensuke Enjō (Auda Ryga), Mateusz Jarzynka (wypożyczony z Cracovii – jesienią wypożyczony do Avii Świdnik), Aleksander Kowalski (wypożyczony z Odry Opole), Bartosz Kwiatkowski (wypożyczony z Ożarowianki Ożarów Mazowiecki), Rafał Maćkowski (wypożyczony z ŁKS-u Łomża), Kamil Mazek (wypożyczony z Zagłębia Lubin), Sebastian Murawski (wypożyczony ze Świtu Skolwin), Bartłomiej Niedziela (Widzew Łódź), Maciej Pałaszewski (wypożyczony ze Śląska Wrocław), Michał Suchanek (wypożyczony z Radomiaka Radom).

Transfery z klubu: Ernest Dzięcioł (KKS 1925 Kalisz), Piotr Głowacki (Stal Rzeszów), Szymon Jarosz (Stal Stalowa Wola), Dominik Kun (Sandecja Nowy Sącz), Mateusz Mętlicki (Warta Gorzów Wielkopolski), Adrian Serowiec (FC Blaubeuren), Łukasz Sołowiej (GKS Tychy), Marcin Stromecki (Znicz Pruszków), Remigiusz Szywacz (Garbarnia Kraków), Rafał Śledź, Wołodomyr Tanczyk (Czornomoreć Odessa), Rafał Śledź, Miłosz Trojak (Odra Opole), Tomasz Wełnicki (Siarka Tarnobrzeg), Tomasz Zając (Pogoń Siedlce).


Warta Poznań

12.01: Warta Poznań – Warta Gorzów Wielkopolski 5:0 (3:0)

Michał Kozajda 8, 18, Michał Jakóbowski 32, Filip Fiborek 59, Nikodem Fiedosewicz 81

19.01: Warta Poznań – Raków Częstochowa 0:2 (0:2)

Maciej Domański 25, 34

23.01: Warta Poznań – Žalgiris Kowno (Litwa) 0:1 (0:1)

Szymon Sobczak 3

26.01: Warta Poznań – Mieszko Gniezno 3:2 (1:1)

Wojciech Fadecki 38, Krzysztof Biegański 70, 87 – Radosław Mikołajczak 27, Miłosz Brylewski 85

02.02: Warta Poznań – Chrobry Głogów 1:2 (1:2)

Michał Jakóbowski 2 – Mateusz Machaj 36, Rafał Maćkowski 43

06.02: Warta Poznań – Widzew Łódź 2:0 (0:0)

Adrian Cierpka 59, Krzysztof Biegański 71 (karny)

09.02: Warta Poznań – KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0)

Mateusz Wypych 80, Michał Żebrakowski 83 (karny)

16.02: Warta Poznań – Ślęza Wrocław 4:1 (1:0)

Adrian Cierpka 6, Marcin Wdowiak 46 (bramka samobójcza), Robert Janicki 61, 68 – Filip Olejniczak 85

Bilans: 8 spotkań – pięć zwycięstw, trzy porażki.

Strzelcy: Krzysztof Biegański (trzy), Adrian Cierpka (dwie), Michał Jakóbowski (dwie), Robert Janicki (dwie), Michał Kozajda (dwie), Wojciech Fadecki, Filip Fiborek, Nikodem Fiedosewicz, Mateusz Wypych, Michał Żebrakowski, bramka samobójcza.

Transfery do klubu: Mateusz Bodzioch (Odra Opole), Michał Jakóbowski (Bytovia Bytów), Serhiij Napołow (Chrobry Głogów), Hubert Sobol (wypożyczony z Lecha Poznań), Konrad Syldatk (wypożyczony z Lubuszanina Trzcianka), Michał Żebrakowski (wypożyczony z Arki Gdynia).

Transfery z klubu: Nikodem Fiedosiewicz (wypożyczony do KKS-u 1925 Kalisz), Wojciech Onsorge (Elana Toruń), Krystian Sanocki (Błękitni Stargard).


Wigry Suwałki

19.01: Wigry Suwałki – FK Panevėžys (Litwa) 0:0

24.01: Wigry Suwałki – Sūduva Marijampolė (Litwa) 0:0

30.01: Wigry Suwałki – Vytis Wilno (Litwa) 6:1 (4:0)

Bramki dla Wigier: Filip Karbowy 31, Sebastian Bergier 38, 41, Paweł Olszewski 40, Bartosz Bida 47, 80

02.02: Wigry Suwałki – Žalgiris Kowno (Litwa) 0:3 (0:2)

Benas Anisas, João Figueiredo, Tomas Mikuckis

 09.02: Wigry Suwałki – Žalgiris Wilno (Litwa) 1:1 (1:0)

 Sebastian Bergier 4 – Simonas Urbys 48

13.02: Wigry Suwałki – Trakų FK (Litwa) 2:1 (1:1)

Dawid Polkowski 26, Sebastian Bergier 72 – Vytautas Lukša 45

16.02: Wigry Suwałki – RFS Ryga (Łotwa) 1:3 (1:1)

Adrian Piekarski 42 – Tomáš Šimkovič 23, Artūrs Zjuzins 47, Tomaš Malec 86

20.02: Wigry Suwałki – Znicz Biała Piska 1:2 (0:1)

Adrian Piekarski 88 – Paweł Adamiec 4 (karny), 62

Bilans: 8 spotkań – dwa zwycięstwa, trzy remisy, trzy porażki.

Strzelcy: Sebastian Bergier (cztery), Bartosz Bida (dwie), Adrian Piekarski (dwie), Filip Karbowy, Paweł Olszewski, Dawid Polkowski.

Transfery do klubu: Frank Adu Kwame (Miedź Legnica), Iván Albert (CD Olímpic de Xàtiva), Sebastian Bergier (wypożyczony ze Śląska Wrocław – jesienią grał w Stali Mielec), Wiktor Biedrzycki (Górnik Zabrze), Adam Chrzanowski (wypożyczony z Lechii Gdańsk), Joel Huertas (CD Quintanar del Rey), Dominik Kąkolewski (Górnik Konin), Łukasz Racis (zgłoszony z drużyny juniorów), Daniel Smuga (wypożyczony z Górnika Zabrze), Łukasz Sosnowski (Górnik Łęczna),

Transfery z klubu: Martin Adamec (skrócone wypożyczenie z Jagiellonii Białystok), Bartosz Gużewski (wypożyczony do Mazura Ełk), Paweł Kaczmarczyk (wypożyczony do Skry Częstochowa), Gabriel Krupiński (wypożyczony do MKS-u Ełk), Bartosz Mroczek (Górnik Łęczna), Aron Stasiak (wypożyczony z Pogoni Szczecin do Górnika Łęczna – Pogoń skróciła wypożyczenie zawodnika), Hieronim Zoch.


Tabela Fortuna I ligi po 21. kolejkach

#DrużynaM. Pkt.Bramki
1Raków Częstochowa255842:11
2ŁKS Łódź244639:18
3Stal Mielec244133:16
4Sandecja Nowy Sącz244023:13
5Podbeskidzie Bielsko Biała243536:29
6Puszcza Niepołomice243224:29
7Chojniczanka Chojnice243232:32
8GKS Jastrzębie243228:31
9Bruk-Bet Termalica Nieciecza243133:35
10GKS Tychy 243032:30
11Odra Opole243035:38
12Chrobry Głogów242917:23
13Bytovia Bytów242834:31
14Warta Poznań242723:33
15Stomil Olsztyn252725:31
16Wigry Suwałki252627:39
17GKS Katowice242118:34
18Garbarnia Kraków 252018:46

Źródło: własne / 90minut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przejdź do paska narzędzi