Fortuna 1. Liga: Udana inauguracja Stali Mielec

Polsatsport.pl

W 1. kolejce Fortuny 1. Ligi, Stal Mielec zgarnęła trzy punkty w rywalizacji z Wartą Poznań (2:1). Bramki dla “biało-niebieskich” zdobyli Krystian Getinger oraz Josip Soljić, zaś dla gości trafił Gracjan Jaroch.

Gospodarze są wymieniani jako głowni faworyci do awansu do PKO Ekstraklasy, po całkiem  dobrym ubiegłym sezonie na zapleczu, gdy zakończyli rozgrywki na trzeciej pozycji. Jesteśmy świadomi celu i chcemy zrobić wszystko by maksymalnie wyciskać każdą kolejkę. My możemy się tylko cieszyć, że dotyka nas presja wyniku bo to świadczy o tym, że wykonaliśmy dobrze pracę. Chcemy cieszyć się futbolem i zgromadzić taką ilość punktów, która da nam awans – stwierdził szkoleniowiec Stali, Artur Skowronek. W przerwie w Warcie Poznań dokonano roszady na stołku trenerski. W miejsce Perta Nemca zatrudniono Piotra Tworka, przed którym postawiono trudne zadanie.

W 23. minucie Paweł Olszewski długim podaniem obsłużył Krystiana Getingera, któremu pozostał jedynie dołożenie nogi. Trzy minuty później rezultat podwyższył Josip Soljić, który nie wykorzystał rzutu karnego i dopiero po dobitce pokonał Adriana Lisa. Honorową bramkę dla gości zdobył Gracjan Jaroch, który bezbłędnie wykorzystał nieporozumienie Pawła Olszewskiego.