Fortuna 1 Liga: Pierwszy gol Merveille Fundambu w lidze, przełamanie Widzew Łódź

chrobry-glogow.pl

W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach 4. kolejki Fortuna 1 Ligi, Widzew Łódź zainkasował trzy punkty przeciwko Stomilowi Olsztyn (2:0).

Absolutnie łodzianie zasłużenie zamykali ligową tabelę, a bolesna była środowa porażka z z rywalem zza miedzy, czyli ŁKS-em (0:2). – My zrobiliśmy kilka zmian i chłopaki dobrze reagowali i prezentowali się, jeśli chodzi o pierwszy mecz. Z całego przebiegu spotkania nie byliśmy gorszą drużyną. Od rezerwowych zawodników oczekiwałem trochę więcej, ale na przykład Daniel Tanżyna zrobił swoje. Był tam gdzie trzeba. Za to Henrik Ojamaa jeszcze nie pokazał pełni swoich możliwości – szukał pozytywów trener, Enkeleid Dobi.

W 32. minucie rzut karny wykonali gospodarze, pika powędrowała do Mateusza Możdżenia, który głową podał do Merveille’a Fundambu, a ten intuicyjnie przewrotką dał prowadzenie. Po przerwie rzut karny po podyktowaniu faulu na Mateuszu Michalskim, a pewnym strzałem na gola zamienił Marcin Robak. Po trzech porażkach z rzędu nareszcie łodzianie przerwali fatalną passę i to powinno przynieść więcej spokoju.