Flick: Powinniśmy strzelić trzy, a nawet cztery gole więcej

źródło: bundesliga.com

W piątkowy wieczór Bayern Monachium pokonał w świetnym stylu Schalke 04 aż 8:0. – Wiadomo, że wygrana 8:0 to niesamowity wyczyn, ale w pierwszej połowie powinniśmy strzelić trzy, a może nawet cztery gole. Najważniejsze było to, żeby pokazać, iż jesteśmy gotowi na nowe wyzwania – stwierdził Hansi Flick, szkoleniowiec Bawarczyków.

W meczu inauguracyjnym nowy sezon Bundesligi piłkarze Bayernu Monachium urządzili sobie strzelecką kanonadę, wygrywając z FC Schalke O4 aż 8:0. Triumfator poprzedniej edycji Ligi Mistrzów UEFA zaprezentował pełen wachlarz swoich umiejętności, deklasując rywala w każdym możliwym aspekcie piłkarskim. Kolejny świetny występ zanotował Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski zdobył gola i dołożył do tego dwie asysty. Szkoleniowiec zespołu, Hansi Flick na pomeczowej konferencji prasowej nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych.

Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy gotowi do gry w tym sezonie. Cieszę się, że pokazaliśmy taki poziom – powiedział.

Wiadomo, że wygrana 8:0 to niesamowity wyczyn, ale w pierwszej połowie powinniśmy strzelić trzy, a może nawet cztery gole. Najważniejsze było to, żeby pokazać, iż jesteśmy gotowi na nowe wyzwania – dodał.

Zdruzgotany i zawiedziony postawą swojego zespołu był trener Schalke 0:4, David Wagner.

To był kiepski występ, nie zagraliśmy dobrze. Bayern był w wyjątkowo dobrej formie. W tej chwili są prawdopodobnie najlepszym zespołem na świecie, pokazali to w tym meczu – stwierdził.

Co ciekawe, to najwyższe w historii zwycięstwo w meczu otwarcia nowego sezonu niemieckiej ekstraklasy.