Fornalik: Forma budowana jest meczami o stawkę

Piast Gliwice, który został sensacyjnym mistrzem Polski w środę rozpocznie bój o Ligę Mistrzów. Rywalem “Piastunek” będzie BATE Borysów, które będzie faworytem w dwumeczu.

Drużyna z Białorusi jest w pełni sezonu, a forma Piasta może być pewną niewiadomą. – Robiliśmy wszystko, żebyśmy byli przygotowani. Na pewno nie jest łatwo wejść na taki poziom jak drużyna, która jest w pełni sezonu. Zdajemy sobie sprawę, że ta forma jest budowana meczami o stawkę. Spotkanie pokaże czy doszliśmy do optymalnego przygotowań – mówi Waldemar Fornalik dla oficjalnej strony zespołu z Gliwic.

Szkoleniowiec podkreśla, że trzy potyczki towarzyskie były optymalne, patrząc jak intensywny początek czeka piłkarzy. – Graliśmy tylko trzy sparingi, chcieliśmy poświęcić ten czas na budowanie formy. Patrząc na intensywność jaka jest w pierwszych tygodniach uznaliśmy, że tych meczów nie potrzebujemy aż tyle. Mamy przed sobą minimum dziewięć spotkań co trzy lub cztery dni w tym pierwszym okresie. Stąd ta liczba sparingów – zaznacza. W sobotę Piast Gliwice rozgromił spadkowicza z PKO Ekstraklasy – Miedź Legnicę (7:1).

BATE Borysów oparte jest praktycznie z zawodników ze swojego kraju, z pewnością będzie przemawiać fakt, że są doświadczeni na polu europejskim, czego nie można powiedzieć o ekipa Fornalika. – Mamy stały skład, ale to samo można powiedzieć o BATE. Na pewno przewaga rywali polega na tym, że są w trakcie sezonu oraz są doświadczeni w europejskich pucharach. Grają od wielu sezonów każdego roku w fazach grupowych Ligi Mistrzów czy Ligi Europy, więc to pokazuje, kto jest faworytem tego dwumeczu – dodał trener.

źródło: piast-gliwice.eu / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *