W meczu Pucharu Włoch, AC Fiorentina, której piłkarzem jest Rafał Wolski pokonała u siebie Udinese Calcio, gdzie występuje Piotr Zieliński 2:0 i zapewniła sobie awans do finału Pucharu Włoch.

Od początku goście z Udine próbowali utrzymać przewagę z pierwszego meczu (2:1),  lecz bezskutecznie. Często strzały piłkarzy “Zebrette” odbijały się od nóg rywali. pierwszą poważna akcję mogliśmy zobaczyć w 14″ minucie, kiedy to Joaquin wycofał piłkę głową do Manuela Pasquala, a ten nie dał żadnych szans Scuffetowi i mieliśmy bramkę na jeden do zera dla Fiorentiny. Oszołomione Udinese wkrótce mogło stracić kolejną bramkę, lecz bez rezultatu.  Najlepszą sytuację miał w 22 drugiej minucie Matias Fernandez, lecz strzelił nad bramką. Kilka chwil później do bramka Fiorentiny była zagrożona i to głównie przez Neto na szczęście Brazylijczyka, drużyna gości nie potrafiła wykorzystać jego błędów.  W 29′ minucie Golkper “Fiołków’ odkupił swoje winy wspaniałą interwencją po strzale Gabriela Silvy, a następnie łapiąc groźną wrzutkę w pole karne. pod koniec pierwszej połowy do głosu coraz częściej dochodzili goście. W 33″ minucie w poprzeczkę uderzył Di Natale, a 37” minucie za sprawą Gabriela Silvy.  Od początku drugiej połowy naciskała “Viola” i tym razem Scuffet ratował swój zespół przed strata drugiej bramki. Skapitulował jednak w 61″ minucie, kiedy to piłkę do siatki posłał Juan Curdado. Ostatnie pół godziny było prawdziwym festiwalem niecelnych strzałów. W doliczonym czasie gry na boisku zrobiło się gorąco nie ze względu na niesamowitą grę piłkarzy, lecz na głośne protesty pracy sędziów.  Najpierw żółtą kartkę otrzymał Cuadrado, następnie z boiska został usunięty… rezerwowy Udinese Calcio, który na boisku się nawet nie pojawił.  Sędzia ukarał go za jego głośne protesty z ławki rezerwowych. już chwilę później Luis Muriel domagał się odgwizdania rzutu karnego przeciwko Fiorentinie, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Kilkanaście sekund później Udinese wyprowadziło ostatnią akcję w meczu, w której świetnie interweniował Neto. Piłkarz gości – Maurizio Domizzi dosadnie powiedział neto, co o nim sądzi, za co chwilę później został usunięty z boiska. Ani Rafał Wolski, ani Piotr Zieliński nie zagrali ani minuty.

AC Fiorentina 2:0 (1:0) Udinese Calcio

Pierwszy mecz: 2:1 dla Udinese.