FIFA wycofa się z pomysłu szesnastu grup na mundialu w 2026 roku?

World Cup

FIFA.com

Po ogłoszeniu 48-drużynowych Mistrzostw Świata FIFA zastanawiała się nad tym, jak będzie wyglądać faza grupowa tych rozgrywek. Początkowo światowa federacja zatwierdziła format szesnastu grup z trzema drużynami w każdej, ale teraz planuje z tego się wycofać.

Amerykański dziennikarz Grant Wahl podaje, że Gianni Infantino i spółka nie preferują już pomysłu szesnastu grup z trzema drużynami w każdej. Zdaniem FIFY ten system prowadziłby do ustawionych meczów pomiędzy drużynami, jak miało to miejsce w 1982 roku.

Zdaniem dziennikarza najbardziej realnym formatem są teraz klasyczne czterozespołowe grupy, a miałoby być ich dwanaście. Oznacza to, że dalej prawdopodobnie awansowałyby dwie najlepsze drużyny, a także osiem z trzecich miejsc. Oczywiście są to tylko domysły, a na oficjalny komunikat będziemy musieli zapewne trochę poczekać.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.