Maccabi Tel – Aviv w spotkaniu 4.serii gier fazy grupowej Ligi Mistrzów na własnym stadionie uległo 1:3 z FC Porto.

Dzisiejsze zawody mogły się zacząć perfekcyjnie dla gospodarzy, ale uderzenie Ben Haima z kilkunastu metrów okazało się minimalnie niecelne. W kolejnych fragmentach pojedynku inicjatywę przejęły popularne „Smoki”, czego efektem były sytuacje m.in. Aboubakara. Próby gości zostały docenione w 19.minucie, kiedy to efektowną podcinką popisał się Tello. Od tej pory atakowali głównie przyjezdni, lecz wynik do przerwy się nie zmienił.

Początek drugiej odsłony nie mógł się lepiej ułożyć dla FC Porto, ponieważ już w 49.minucie padł drugi gol w tym meczu. Andre strzałem głową wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Perreiry. Bramkę kontaktową usiłowali zdobyć podopieczni Jokanovicia, jednak brakowało skuteczności. Wszelkie marzenia Maccabi o korzystnym rezultacie runęły w 72.minucie, ponieważ gola na 0:3 ustrzelił Layun. Meksykański defensor sfinalizował wyborne zagranie od Tello. 120 sekund później niezbyt mądrze zachował się Perreira, a mianowicie faulując rywala w swojej szesnastce. Do rzutu karnego podszedł Zahavi i pewnym strzałem zmniejszył rozmiary porażki. Mimo starań Portugalczyków nie udało się pokonać po raz kolejny Rajkovicia.

FC Porto dzięki dzisiejszej wygranej w ogromnym stopniu przybliżyło się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z kolei gospodarzom pozostała jeszcze nadzieja na to, że uda się jakimś cudem przegonić Dynamo Kijów i awansować do 1/16 finału Ligi Europy UEFA.

1:3 Zahavi (75′)

Żółte kartki: Ben Harush (42′), Perreira (74′), Ben Haim II (88′)

Sędzia główny: Anastasios Sidiropoulos

Skład gospodarzy: Rajković – Tibi, C. García, Ben Haim, Ben Harush (46. Ben Basat) – Vermouth (46. Mitrović), Alberman, Peretz (82. Igiebor) – Ben Haim II, Zahavi (C), Avraham Rikan

Skład gości:  Casillas – M. Pereira, Martins Indi, Marcano, Layún – D. Pereira, Evandro (62. Herrera), Rúben Neves (C) – Tello (76. Varela), Aboubakar, André (89. Imbula)