Chelsea ogrywa Dynamo

Drużyna Mourinho wreszcie odniosła zwycięstwo na własnym stadionie. The Blues pokonali w Londynie drużynę Dynama Kijów 2:1. Na listę strzelców wpisali się Dragović (raz pakując piłkę do własnej siatki) oraz Willian.

Chelsea od początku przejęła inicjatywę, chcąc zatrzeć złe wrażenie z ostatnich tygodni. Ataki były nieskuteczne, a piłka po uderzeniach Ramiresa i Oscara trafiły w ręce Shovkovskiego. Dynamo Kijów ograniczyło się w pierwszej połowie do kontrataków; aktywny był Yarmolenko, który brał udział w każdej ofensywnej akcji Ukraińców. W 34 minucie, po dokładnym zagraniu Baby Rahmana Willian wstrzelił piłkę w pole karne. Niefortunnie interweniował stoper Dynama, Dragović, skierowując piłkę do własnej bramki. W doliczonym czasie gry po kontrze Chelsea w polu karnym Dynama padł Diego Costa. Jednakże powtórka wyjaśniła sytuację: o karnym nie było mowy, a Hiszpan mógł zobaczyć żółty kartonik za symulowanie.

Dynamo rozpoczęło drugą odsłonę z przytupem. Pierwszą groźną akcję zatrzymał świetnym wślizgiem Kurt Zouma. Dobrze w tym spotkaniu czuł się Yarmolenko – Ukrainiec kolejnymi zagraniami stwarzał zagrożenie pod bramką Begovicia. Plan Mourinho w drugiej części spotkania był prosty. W obliczu korzystnego rezultatu The Blues skupili się na kontrach. W 60 minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Williana dobrą okazję zmarnował Zouma, a pięć minut później po strzale Oscara kapitalnie interweniował Shovkovski. Z kolejnymi minutami rosła przewaga Dynama – w 74 minucie blisko zdobycia gola po rzucie rożnym był Vida. Chwilę później stały fragment gry przyniósł gościom bramkę – na listę strzelców drugi raz wpisał się Dragović, tym razem kierując piłkę do odpowiedniej bramki. Reakcja Mourinho była natychmiastowa – Portugalczyk wprowadził Pedro i Hazarda. Belg wprowadził ożywienie do gry mistrzów Anglii. Po faulu na skrzydłowym Chelsea do stojącej futbolówki podszedł Willian. Brazylijczyk strzelił mocno, pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi Dynama.