FC Barcelona świętuje mistrzostwo!

FC Barcelona zdobywa drugie z rzędu, a 26 w historii mistrzostwo Hiszpanii.

Piłkarze Dumy Katalonii zapewnili sobie drugie z rzędu mistrzostwo kraju, pokonując na Camp Nou Levante 1:0 w 35. kolejce La Liga. Jedynego gola w meczu zdobył niezawodny Lionel Messi.

Podopieczni Ernesto Valverde zdobyli 26 tytuł mistrzowski w historii, a 8 w ostatnich jedenastu latach. Barcelona zgromadziła 83 punkty i na trzy kolejki przed końcem sezonu ma dziewięć przewagi nad Atletico Madryt. O końcowej kolejności decydują bezpośrednie mecze, a w tych lepsi są Katalończycy.

Bohater spotkania z Levante, Lionel Messi mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Na plac gry wszedł po przerwie i w 62. minucie dał swojej drużynie zwycięstwo. Był 34. ligowy gol Argentyńczyka, który ze spora przewagą prowadzi w klasyfikacji strzelców.