Puchar Króla: FC Barcelona gromi Ceutę, a Real Madryt wyrywa zwycięstwo z Villarreal CF

fcbarcelona.com

FC Barcelona bez problemów poradziła sobie w starciu z AD Ceutą. Drużyna z trzeciego poziomu ligi hiszpańskiej opierała się Barcelonie tylko przez 41. minut. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski. Real Madryt przegrywał w starciu z Villarreal już 0:2, natomiast zdołał odwrócić losy spotkania!

Pierwsza połowa na Estadio Municipal Alfonso Murube nie przyniosła wielu emocji. Drużyna Barcelony była lepsza, jednak przez długi czas nie była w stanie zamienić swojej przewagi na gola. Dopiero w 41. minucie prowadzenie gościom dał Raphinha. Brazylijczyk sam podprowadził piłkę pod bramkę rywala, a potem precyzyjnym strzałem pokonał Tomasa Meijasa Osorio.

Druga połowa zaczęła się pod dyktando “Dumy Katalonii”. W 50. minucie na 2:0 podwyższył Robert Lewandowski, wykorzystując precyzyjne podanie Francka Kessiego. Trzecią bramkę dla Blaugrany zdobył wchodzący z ławki rezerwowej Ansu Fati. W 77. minucie precyzyjne dośrodkowanie Raphinki na bramkę zamienił Kessie. Wynik w 90. minucie ustalił Lewandowski, finezyjnym strzałem w długi róg bramki.

AD Ceuta – Barcelona 0:5 (0:0)

Raphinha 41′, Lewandowski 50′, 90′, Ansu Fati 70′, Franck Kessié 77′

AD Ceuta: Tomas Mejias, Alain Garcia, Juan Gutiérrez, Robin Lafarge (Fabrizio Danese 68′), David Alfonso, Jota López (Julio 57′), Alberto Reina Campos, Aisar Ahmed (Luismi Redondo 57′), Adri Cuevas (Pablo Garcia), Ñito González, Rodri (Samuel Casais 78′)

FC Barcelona: Iñaki Peña, Jordi Alba, Marcos Alonso (Andreas Christensen 73′), Eric Garcia, Héctor Bellerin, Pablo Torre, Sergi Roberto (Sergio Busquets 73′), Franck Kessié, Ferran Torres (Ansu Fati 60′), Robert Lewandowski, Raphinha (Ángel Alarcón 80′)

Stadion:Estadio Municipal Alfonso Murube

Sędzia: J.Munuera

Frekwencja: 7000

Villarreal objęło prowadzenie już w 4. minucie spotkania. Étienne Capoue kapitalnym strzałem z woleja pokonał Thibaut Courtouis. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Samuel Chuckwueze. Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście z Madrytu. Akcję po błędzie pomocników Villarealu wykończył Vinicius Junior. Dwanaście minut później bramkę na wagę remisu zdobył Éder Militão. Kibiców Villareal, którzy w tym momencie spotkania oczekiwali już na dogrywkę, w jeszcze gorszy nastrój wpędził Dani Ceballos. Hiszpan płaskim strzałem zza pola karnego dał awans Realowi Madryt, stając się jednocześnie bohaterem “Królewskich”. Drużyna ze stolicy Hiszpanii cudem wyrwała awans do następnej rundy Pucharu Króla.

Villarreal – Real Madryt 2:3 (2:0)

Étienne Capoue 4′, Samuel Chukwueze 42′ – Vinicius Junior 57′, Éder Militão 69′, Dani Ceballos 86′

Villareal: Filip Jörgensen, Juan Foyth (Aissa Mandi), Raul Albiol (Jorge Cuenca 46′), Pau Torres, Alberto Moreno, Étienne Capoue, Dani Parejo, Alejandro Baena, Samuel Chukwueze, Gerard Moreno, Yéremy Pino (José Luis Morales 68′)

Real Madryt: Thibaut Courtouis, Ferland Mendy, Antonio Rudiger, Eder Militão, Nacho Fernandez, Toni Kroos (Dani Ceballos 56′), Eduardo Camavinga, Federico Valverde, Vinicius Junior, Karim Benzema, Rodrygo (Marco Asensio 56′)

Stadion: Estadio de la Ceramica

Sędzia: J.Manzano

Frekwencja: 20124