FA Cup: Obywatelski obowiązek

skysports.com

Manchester City w kapitalnym stylu ograło bezradną ekipę West Hamu, pakując na ich stadionie aż 5 bramek. Bezradność Młotów, bezbarwny Payet i kibice wychodzący w 70 minucie ze stadionu to najlepszy opis tego spotkania.

Początek spotkania nie zwiastował aż takiej deklasacji. Piłkarze West Hamu starali się w miarę wysoko utrzymywać piłkę i odpowiednio szybko neutralizować ataki Obywateli. Trzeba przyznać założenie taktyczne piłkarza Bilicia realizowali wyśmienicie. Zapomnieli jednak, że medalu w FA Cup za samo bronienie się nie dostaje. Założenia taktyczne w ofensywie a raczej ich brak i słaba forma Nordtveita odbiła się na tym, że w końcu defensywa Młotów musiała ulec. Wszystko zaczęło się od kontrowersyjnej decyzji sędziego Oliviera i karnym wykorzystanym przez Toure. Wraz ze straconą bramką piłkarze West Hamu wyraźnie wybili się  z  i tak już słabych założeń taktycznych. Spotkanie można by spuentować w okresie od 40 do 45 minuty, gdzie Nordtveit udowodnił, że w formie z pewnością nie jest. w 41 minucie strzelił samobója, a dwie minuty później wręcz asystował przy bramce Silvy, którzy zabawili się z West Hamem jak na treningu.

Druga połowa była już o wiele spokojniejsza. West Ham niewinnie atakował, jednak bez pomysłu. Payet, który pojawił się w okolicach 60 minuty też nie wiele zdziałał…Podejrzewam że to może być jeden z ostatnich meczy w ekipie Młotów. City coraz to groźniej atakowało i gdyby lepsza skuteczność ten mecz skończyłby się wynikiem około 0:8. O tym jak słabo i niewidowiskowo grał West Ham świadczy fakt, że kibice ze stadionu zaczęli wychodzić już w okolicy 70 minuty. Dla City w drugiej połowie strzelał jescze Aguero (który nomen omen mógł zdobyć dwie bramki) i Stones, który strzelił swoją debiutancką bramkę w barwach City (trzecią w karierze).

West Ham  0:5 Manchester City
– |` 32 Toure (k), `41 Nordtveit (og), `43 Silva , `50 Aguero,`84 Stones

Skład West Hamu: 14.Adrian, 4.Nordtveit, 2.Reid, 21.Ogbonna, 3.Cresswell, 31.Fernandes, 14.Obiang, 7.Feghouli, 10.Lanzini(`58 27.Payet), 30.Antonio(`72 24.Fletcher), 9.Caroll(`58 16.Noble)

Skład Manchesteru City: 13.Caballero, 3.Sagna, 24.Stones, 30.Otamendi, 22.Clichy, 42.Toure(`77 18.Delph), 5.Zabaleta, 17.De Bruyne, 21.Silva(`58 9.Nolito), 7.Sterling, 10.Aguero