AS Monaco z awansem, wyniki Coupe de France

AS Monaco 2 – 1 AC Ajaccio

AS Monaco nie bez problemów awansowało do 1/16 Pucharu Francji. Drużyna gości, która na codzień grywa w Ligue 2 nawiązała równą walkę. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył niezawodny w tym sezonie Radamel Falcao. W 65′ z rzutu karnego remis przyjezdnym dał Cavalli. Goście cieszyli się z niego jedynie przez 2 minuty, wtedy bowiem wynik na 2:1 ustalił Germain.

Kamil Glik dzisiejszy mecz oglądnął z trybun.

Avranches 3 – 1 Laval

Mieliśmy dzisiaj niespodziankę. Drużyna gospodarzy, która gra w Natonial czyli 3 klasie rozgrywkowej we Francji pokonała i to dość łatwo zespół grający ligę wyżej. Gościom  udało się utrzymać prowadzenie zapewnione im w 27′ przez Afougou tylko do 48′, potem konsekwentnie aż do 77′ tracili bramki i zostali wyeliminowani z Pucharu.

Les Herbiers 4 – 3 GFC Ajaccio

I w tym przypadku drużyna z 3 ligi pokonało drugoligowy zespół. Mecz obfitował w bramki. Drużyna gospodarzy na początku drugiej połowy prowadziła już 4:1, ale zafundowała jednak swoim kibicom horror, bowiem zaledwie 17 minut później było już 4:3. Warto dodać, że w wyjściowych składach na murawę wybiegło łącznie 20 Francuzów. Dla drużyny pochodzącej z małego miasteczka (Les Herbiers zamieszkuje około 13 tys osób) awans do 1/16 Pucharu Francji to spory sukces.