FA Cup: Manchester United pewnie wygrał z Arsenalem

Arsenal przegrał z Manchesterem United 1:3 w meczu 1/16 finału FA Cup. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Alexis Sánchez, Jesse Lingard i Anthony Martial, dla Kanonierów trafił Pierre Emerick Aubameyang.

Twitter

Starcie Arsenalu z Manchesterem United było najciekawszym spotkaniem 1/16 finału. Gospodarze przerwali ostatnio złą passę, pokonując Chelsea w derbach Londynu, natomiast goście świetnie spisują się pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera i od 7 spotkań są niepokonani.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy dopiero w 24. minucie, Alex Iwobi przedarł się w pole karne, uderzył, ale Sergio Romero pewnie chwycił piłkę. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy goście wyszli na prowadzenie. Romelu Lukaku podał w szesnastkę, tam Alexis Sánchez minął Petra Čecha i skierował futbolówkę do pustej bramki. Chwilę później było już 0:2. Ponownie w pole karne zagrywał Lukaku, piłkę przyjął Jesse Lingard i pewnym uderzeniem tuż przy słupku podwyższył prowadzenie. Arsenal nie złożył broni i tuż przed przerwą zdołał zdobyć bramkę kontaktową. Aaron Ramsey z lewej strony zagrał w szesnastkę do Pierre Emericka Aubameyanga, a ten trafił do pustej bramki. Do przerwy Arsenal przegrywał z Manchesterem United 1:2.

Tuż na początku drugiej połowy do wyrównania mógł doprowadzić Ramsey, ale Romero fantastyczną interwencją zatrzymał jego strzał. Arsenal przez większość drugiej połowy miał przewagę, ale gospodarzom brakowało wykończenia. W 73. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Alexandre Lacazette, lecz ponownie dobrze interweniował Romero. Niewykorzystane okazje zemściły się na Kanonierach. Paul Pogba przebiegł z piłką pół boiska, kopnął z przed pola karnego, Čech odbił piłkę wprost pod nogi Anthony’ego Martiala, a ten trafił do pustej bramki. Arsenal po tej bramce stracił nadzieje i już się nie podniósł. Manchester United wygrał ostatecznie 3:1 i awansował do 1/8 finału FA Cup.

Arsenal FC – Manchester United 1:3

Pierre Emerick Aubameyang 43′ – Alexis Sánchez 31′, Jesse Lingard 33′, Anthony Martial 82′