Bundesliga: Remis na otwarcie kolejki

Schalke 04 (Twitter)

W pierwszym meczu 19. Kolejki Bundesligi Hertha Berlin na własnym stadionie zremisowała 2:2 z Schalke 04 Gelsenkirchen.

W poprzedniej kolejce Hertha wygrała w Norymberdze, natomiast Schalke po 2 golach Caligiuriego pokonało Wolsfburg. Tego samego chcieli dokonać w Berlinie, o czym mówił trener drużyny z Gelsenkirchen

“Po prostu chcemy zdobyć więcej punktów w drugiej połowie sezonu, niż w pierwszej połowie. Dobrze wystartowaliśmy przeciwko Wolfsburgowi i chcemy kontynuować w Berlinie –

W 17 minucie meczu prowadzenie objęli goście. Autorem trafienia był Konoplyanka, który zszedł do środka i oddał ładny strzał w kierunku dalszego słupka. Bramkarz był bez szans. W 39 minucie było już 1:1. Z szybką kontrą wyszedł zespół gospodarzy, a akcję skutecznie zakończył Grujić Ozdobą w tej akcji  była asysta piętą Dudy. Kilka chwil później znów na prowadzenie wrócili gracze Schalke. Z lewej strony boiska podawał Oczipka, a w polu karnym niepilnowany Uth, nie dał szans na obronę tego strzału .Sekundy przed zejściem na przerwę padła bramka dla gospodarzy. Autorem trafienie Ibisević, który wykorzystał to, że miał dużo miejsca do oddania strzału.

Herha Berlin – Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2 (2:2)

Grujić 39’ , Ibisević 45’ – Konoplyanka 17’ , Uth 44’

Hertha: Jarstein – Lazaro, Stark, Lustenberger, Rekik, Plattenhardt – Maier(87’ Mittelstadt), Grujić, Duda(87’ Darida) – Ibisević(72’ Kalou), Selke

Schalke: Nubel – Caligiuri, Sane, Nastasić, Oczipka – Stambouli(33’ Bentaleb), Rudy – Schopf(27’ Serdar), Uth, Konoplyanka – Skrzybski(76’ Kutucu)