BBC Sport (Twitter)

W meczu 1/16 finału FA Cup, AFC Bournemouth przegrał z Arsenalem FC 1:2. Dla Kanonierów bramki strzelali Bukayo Saka i Eddie Nketiah, honor gospodarzy uratował Sam Surridge.

W ostatnim meczu (nie licząc powtórzonych) 1/16 finału FA Cup, Bournemouth podejmował u siebie Arsenal. Obaj trenerzy postawili  na dosyć rezerwowe składy, oszczędzając swoich podstawowych zawodników. Minimalnym faworytem tego spotkania byli Khowanonierzy.

Arsenal po raz pierwszy zagroził bramce Bournemouth w 5. minucie i od razu wyszedł na prowadzenie. Joe Willock podał do Gabriela Martinelliego, ten odegrał do Bukayo Saki, a młody pomocnik Kanonierów mocnym strzałem trafił pod poprzeczkę. Prowadzenie gości mógł podwyższyć Joe Willock, ale dobrą interwencją po jego strzale popisał się Mark Travers. Chwilę później było już 0:2. Saka dośrodkował w szesnastkę, Martinelli przepuścił futbolówkę, a do bramki skierował ją Eddie Nketiah. Straty Bournemouht mógł zmniejszyć Harry Wilson jednak Emiliano Martínez nie dał się zaskoczyć i dobrze interweniował po uderzeniu pomocnika gospodarzy. W 44. minucie jeszcze sprzed pola karnego uderzał Ryan Fraser, lecz kopnął bardzo niecelnie i do przerwy Bournemouth przegrywał z Arsenalem 0:2.

Na początku drugiej połowy dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale w pierwszej fazie drugiej części nie potrafili zagrozić bramce Arsenalu. Dopiero w 66. minucie minimalnie niecelnie główkował Jack Simpson. Kanonierzy pierwsze uderzenie w drugiej połowie oddali w doliczonym czasie gry. Sprzed pola karnego strzelał Matteo Guendzoui, lecz uderzył tuż nad poprzeczką. Chwilę później gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Simon Francis zagrał w szesnastkę, Dean Gosling sprytnie przepuścił piłkę, ta trafiła do Sam Surridge, pomocnik Bournemotuh opanował futbolówkę i pokonał bramkarza Kanonierów.

Okazało się, że to była ostatnia bramka dzisiejszego wieczoru i do 1/8 finału FA Cup awansował Arsenal. Kanonierzy świetnie zagrali w pierwszej połowie, w drugiej już chyba trochę zlekceważyli gospodarzy, ale Bournemouth było stać tylko na gola honorowego.