lucienbarriere.com

Polscy piłkarze przyszłoroczne Mistrzostwa Europy we Francji spędzą w 4-gwiazdkowym hotelu Hermitage Barriere w miejscowości La Baule na zachodzie Francji. Taką decyzję po losowaniu grup Euro 2016 podjął selekcjoner reprezentacji Polski – Adam Nawałka.

 

PZPN o wyborze ośrodka w La Baule poinformował za pośrednictwem Twittera:

W niedzielę przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej wraz z trenerem Nawałką udali się do hotelu w miejscowości La Baule, gdzie sam selekcjoner dokładnie obejrzał cały obiekt. Według jego opinii hotel spełnia wymogi jakich sam wymagał m.in. pokoje, siłownie, miejsca odnowy biologicznej czy sale z rozrywkami.

Reprezentacja Polski nie będzie mogła narzekać na warunki. 5-gwiazdkowy hotel spełnia najwyższe standardy…

Pod koniec XVIII wieku, dokładnie w 1779 roku miejscowość La Baule dotknęła gwałtowna burza w wyniku której miasto przykrył piasek… Odbudowano je w głębi lądu.

Boisko treningowe położone jest zaledwie kilka minut jazdy autobusem od kompleksu hotelowego. Na co dzień użytkowane jest przez zespół z trzeciej ligi regionalnej.

Zdjęcie boiska, które będą mieli do dyspozycji Polscy piłkarze podczas Euro:

Le Baule jest kilkunastotysięcznym miasteczkiem z 12-kilometrową plażą. Chyba jedynym minusem takiego wyboru trenera Nawałki jest odległość jaką muszą pokonać Polacy…

Na mecz z Irlandią Północną do Nicei oraz ostatnie spotkanie z Ukrainą w Marsylii (oba odległe o ponad 1000 km) reprezentacja Polski poleci samolotem z lotniska w Saint-Nazaire oddalonego o 20min od kompleksu hotelowego. Spotkanie z Niemcami odbędzie się na stadionie Stade de France, który znajduje się ponad 400km od polskiego obiektu w La Baule i na tę potyczkę “biało-czerwoni” pojadą szybkim pociągiem TGV.

Schemat podróży reprezentacji Polski w fazie grupowej Euro 2016

 

Foto: lucienbarriere.com/fcnantes.net/własne
Źródło: własne/PZPNDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.