EURO 2016: Skromne zwycięstwo z Ukrainą na zakończenie fazy grupowej

uefa.com

W trzecim spotkaniu naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy we Francji, Polska wygrała z Ukrainą 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego. Fazę grupową zakończyliśmy na miejscu drugim. W 1/8 finału zmierzymy się z reprezentacją Szwajcarii.

Początek spotkania należał do naszych zawodników, jednak z minuty na minutę oddawaliśmy pole do popisu naszym wschodnim sąsiadom. Widać było, że Ukraińcy nie maja już nic do stracenia i pomimo wewnętrznych sporów, walczyli o trzy punkty. W kilku sytuacjach mieliśmy sporo szczęścia, jednak również my stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką Pyatova. Na przerwę schodziliśmy przy bezbramkowym remisie. W drugiej połowie spotkania nie zobaczyliśmy już Piotra Zielińskiego, który został zmieniony przez Jakuba Błaszczykowskiego. Pomocnik Borussi dał nam już dziewięć minut po wejściu na murawę, powód do radości. Trafił on do siatki, a asystę zaliczył Arkadiusz Milik. W dalszej fazie spotkania kontrolowaliśmy już to co się działo na murawie i pomimo kilku groźnych sytuacji, które mieli nasi rywale, nie zdołali oni zdobyć bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a my po fazie grupowej, wciąż mamy zero po stronie straconych bramek. W drugim spotkaniu grupy C, Niemcy wygrali 1:0 z Irlandią Północną. Takie wyniki w obu meczach dały nam drugie miejsce w grupie. Oznacza to, że w 1/8 finału zmierzymy się ze Szwajcarią.

Składy

Polska: Fabiański – Jędrzejczyk, Pazdan, Glik, Cionek – Kapustka (’71 Grosicki), Krychowiak, Jodłowiec, Zieliński (46′ Błaszczykowski) – Milik (’90+3 Starzyński), Lewandowski

Ukraina: Pyatov – Fedetskiy, Khacheridi, Kucher, Butko – Rotan, Stepanenko, Yarmolenko, Zinchenko (73′ Kovalenko), Konoplyanka – Zozulya (’90+2 Tymoshchuk)

Polska 1:0 Ukraina (0:0)