uefa.com

Chorwacja zremisowała na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Etienne z reprezentacją Czech 2:2, mimo że prowadziła już 2:0.

Reprezentacja Chorwacji od samego początku grała bardzo ofensywnie i raz po raz nękała bramkę Petra Cecha. Czesi dzielnie się bronili, ale Chorwaci się nie poddawali i już w 37 minucie Ivan Perisic otworzył wynik. W drugiej połowie obraz gry długo się nie zmieniał i kolejna bramka była kwestą czasu. Tej sztuki dokonał Ivan Rakitic w 59 minucie, który wykorzystał błąd defensywy reprezentacji Czech. Gdy wynik spotkania wydawał się rozstrzygnięty, Milan Skoda pokonał Danijela Subasicia w 76 minucie i mecz rozpoczął się na nowo. Ciągłe ataki Czechów przyniosły rezultat w doliczonym czasie gry, bo Chorwacki obrońca dotknął piłki ręką w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Tomas Necid.

Spotkanie nie obyło się bez skandalu, bo w końcówce chorwaccy kibice wrzucili race na boisku, a później doszło między nimi do bójek.

Czechy – Chorwacja 2:2 (0:1), Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Etienne

0:1 – Perisic 37′

0:2 – Rakitic 59′

1:2 – Skoda 76′

2:2 – Necid 90+’