Eric Abidal: Trwają już rozmowy w sprawie nowego kontraktu Lionela Messiego

fot. Lionel Messi, Eric Abidal / dreamteamfc.com

Dyrektor sportowy FC Barcelony Eric Abidal w rozmowie z Mundo Deportivo potwierdził, że Lionel Messi rozmawia już z klubem na temat nowego kontraktu.

Obecna umowa Argentyńczyka obowiązuje do 2021 roku, ale Abidal ma nadzieję, że już w najbliższych dniach zostaną uzgodnione nowe warunki.

 – Messi jest dla nas kluczowym piłkarzem. W umowie ma zapisaną możliwość odejścia z klubu, ale wie, że prezydent rozmawia z jego reprezentantami, aby zamknąć sprawę raz na zawsze. Już toczą się rozmowy, nie wiem, czy szybko będziemy mieli jakieś informacje w tej sprawie – mówi Abidal.

Oby Messi pozostał tu na wiele lat. Myślę, że właśnie tak się stanie. To będzie decyzja Leo. Dla nas jako klubu najlepiej by było, gdybyśmy zamknęli to jak najszybciej. Sam Messi mówi, że Barça jest ponad wszystkim. On jest najlepszy – dodaje.

W ubiegłym miesiącu minęło 15 lat, odkąd Messi zadebiutował w Barcelonie. Od tamtej pory rozegrał dla Blaugrany 698 występów, w których strzelił 600 bramek. Z Dumą Katalonii zdobył 34 trofea, w tym dziesięć tytułów La Liga, cztery Ligi Mistrzów UEFA i sześć Copa del Rey.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi