Eredivisie: Wiemy kto zagra w Lidze Europejskiej

Do rozstrzygnięcia która drużyna będzie reprezentowała holenderską piłkę w Lidze Europy potrzebne były rzuty karne. Piłkarze FC Utrecht pokonali AZ Alkmar 3:0 w rewanżowym spotkaniu play off i wyrównali stan rywalizacji. Goście kończyli mecz w dziesięciu.

Już w dwunastej minucie prowadzenie gospodarzom dał Willem Janssen. W dwudziestej ósmej minucie wynik meczu podwyższył Sebastien Haller. W sześćdziesiąt siódmej minucie Derrick Luckassen obejrzał czerwoną kartkę i goście grali w osłabieniu jednego zawodnika. Na osiem minut przed końcem stan rywalizacji dwumeczu wyrównał Gyrano Kerk. Gospodarze mogli ten mecz zakończyć bez dogrywki, lecz w szóstej minucie doliczonego czasu gry rzutu karnego nie wykorzystał strzelec drugiej bramki Sebastien Haller i o tym która drużyna zagra w LE zadecydowały karne, w których lepsi okazali się gospodarze. Co ciekawe Utrecht objął prowadzenie po pierwszym strzale Hallera. Ostatecznie wynik zakończył się 4:3.

28.052017, godz. 12:30 FC Utrecht – AZ Alkmar 3:0 (2:0)