Eredivisie: Pewne zwycięstwo PSV

W meczu 7. kolejki Eredivisie piłkarze PSV pokonali u siebie Willem II 4:0 (0:0) i wzmocnili się na pozycji lidera.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze. Zajmowali pierwsze miejsce w tabeli z punktem przewagi nad SC Heerenven. Natomiast Willem plasowali się na 17 miejscu z trzema punktami przewagi nad Rodą. W poprzedniej kolejce gospodarze rozgromili na wyjeździe Utrecht aż 7:1, goście natomiast przegrali u siebie  z wiceliderem, Heerenven 1:2.

Od pierwszego gwizdka zdecydowaną przewagę mieli faworyci, czyli PSV, atakowali, dośrodkowali, ale obrona gości do tego czasu grała perfekcyjnie. W 31. minucie szanse mieli goście, Fran Sol uderzył z ostrego kąta, jego strzał odbił bramkarz PSV, a dobitka Bena Reinstry przeleciała nad poprzeczką. Później okazję stworzyli sobie gospodarze, Gaston Pereiro uderzył sprzed pola karnego tuż nad bramką Timona Wellenreuthera.

W drugiej połowie kibice w Eindhoven wreszcie zobaczyli bramkę. Steven Bergwijin chciał podać do Hrivinga Lozano, piłka odbiła się od Jopa Van Der Lindena, dotarła pod nogi Meksykanina, a ten umieścił ją w siatce. W kolejnej sytuacji PSV podwyższyło prowadzenie, dośrodkowanie meksykańskiego napastnika, piłkę głową zgrywa Santiago Arias, a do siatki trafia Marco Van Ginkel. Następnie Holender dośrodkował ponownie do Hirgvina Lozano, który na raty pokonał bramkarza gości. W 70 minucie PSV dostało karnego z “kapelusza”. Jurgen Locadia był w sytuacji sam na sam z Timonem Wellenreutherem, bramkarz gości wybił piłkę, lecz sędzia dopatrzył się przewinienia. Do rzutu karnego podszedł Marco Van Ginkel i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Pierwszą połowę PSV zagrało fatalnie, Willem II dobrze spisywali się w defensywie. W drugiej części gry goście poczuli się chyba zbyt pewnie, że mogą tu wyciągnąć remis, natomiast PSV nie zlekceważyło rywala i zdobyło pewne trzy punkty.