eMŚ: Serbia o krok od Mundialu

FIFA

Serbia w meczu na szczycie grupy B wygrała 1:0 z Irlandią i są blisko awansu na Mistrzostwa Świata 2018. Austria tylko zremisowała 1:1 z Gruzją i pozostały im matematyczne szanse na baraże.

W Dublinie spotkały się dwie najlepsze drużyny grupy B, stawką tego meczu było pierwsze miejsce w tabeli  i przybliżenie się do Mundialu w 2018 roku. Irlandia przystąpiła do meczu z trzema remisami z rzędu, natomiast Serbia jeszcze nie doznała porażki w eliminacjach. W 10. minucie Duffy strzelił bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a do przerwy obie drużyny schodziły z bezbramkowym remisem. Drugą połowę kapitalnie zaczęli Serbowie. Kapitalny strzał Kolarova strzałem od poprzeczki wyprowadził gości na prowadzenie. W 68. minucie Maksimovic otrzymał czerwoną kartkę, przerywając sytuację sam na sam Murphiego. Irlandia pod koniec przycisnęła, ale nic z tego nie wynikło. Serbia, choć przez 20. minut grała w “10” wygrywa arcyważny mecz i do awansu wystarczą im 3. punkty w meczu z Austrią lub Gruzją.

Dzięki porażce Irlandii, Walia wygrywając 2:0 z Mołdawią wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Przez pewnie moment zapachniało niespodzianką, bo do 80. minuty Walia nie potrafiła strzelić bramki. Zmienił to Robson Kanu, który wykorzystał dośrodkowanie Woodburna. W 93. minucie wynik ustalił Ramsey. Walia wskoczyła na drugie miejsce w grupie. Teraz czekają ich mecze z Gruzją i Irlandią, który najprawdopodobniej będzie decydować o wejściu do baraży.

Austria tylko zremisowała 1:1 z reprezentacją Gruzji i przekreśliła swoje szanse na wyjazd do Rosji. W 8. minucie Gvilia po podaniu od Ananidze otworzył wynik spotkania. Przed przerwą zdołał wyrównać jeszcze Schaub, ale na tyle było stać Austriakom.

Irlandia 0:1 Serbia