eMŚ: Belgia pierwszą europejską drużyną z awansem

corrieredellosport.it

Belgia wygrała 2:1 z Grecją i awansowała na Mistrzostwa Świata w 2018 roku. Bośnia i Hercegowina zgodnie z oczekiwania rozprawiła 4:0 Gibraltar i przedłużyła swoje szanse na baraże.

Belgia, by chcieć bezpośrednio awansować na mundial musiała pokonać Grecję. Dość niespodziewanie to Grecy byli bliscy objęcia prowadzenia. W 18. minucie Stafylidys uderzył w słupek. Pierwsza bramka padła w 70. minucie. Vertonghen strzałem z dystansu pokonał Karnezisa. Na odpowiedź nie musieliśmy czekać długo. Niecałe trzy minuty później Zeca po dośrodkowaniu Tzavellasa wyrównał wynik spotkania. Na koleją odpowiedź czekaliśmy dwie minuty. Lukaku strzelił swoją 10. bramkę w eliminacjach i dał prowadzenie Belgom.

Bośnia pewnie wygrała z Gibraltarem. Choć pierwszy celny strzał oddali w 35. minucie, ale za to skuteczny. Dżeko wykorzystał podanie Hadzica i otworzył wynik spotkania. Bośnia i Hercegowina podwyższyła wynik dopiero w 65. minucie. Visca z prawej strony dośrodkował wprost na głowę Kodro. Wynik podwyższył w 84. minucie Lulić, a ustalił chwilę później Dżeko.

Belgia ma 8. punktów przewagi nad Bośnią na dwie kolejki przed końcem. Bośniacy wskoczyli na drugie “barażowe” miejsce mając punkt przewagi nad Grekami.

Gibraltar 0:4 Bośnia i Hercegowina