Eliminacje EURO 2016, Stadion Narodowy, Warszawa 20:45

Krzysztof Mączyński 11′ , Arkadiusz Milik 76′- Shaun Maloney 18′,  Steven Naismith 57′

POLSKA: Szczęsny – Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk – Grosicki (Żyro 89′), Mączyński, Krychowiak, Sobota (Mila 63′) – Lewandowski, Milik

SZKOCJA: Marshall – Hutton, Martin, Greer, Whittaker – Maloney, Morrison, Brown, Anya – Fletcher (Fletcher 70′) , Naismith (Martin 70′)

Dziękuję za wspólnie spędzony czas, dobrej nocy!

KONIEC! MAMY SIEDEM PUNKTÓW PO TRZECH MECZACH!

91′ Dwie minuty doliczone!

90′ Lewandowski sfaulował Greera zdaniem sędziego. Polski kapitan wściekły.

89′ Michał Żyro zmienia Kamila Grosickiego.

87′ Polacy w natarciu, ale ani rzut wolny, ani rzut rożny nie był skuteczny.

86′ Żółta kartka dla Greerera.

84′ Mila znakomicie do Grosickiego, ale ten uderzył w słupek!!!

84′ Żółta kartka dla Sebastiana Mili.

83′ Znakomicie Mączyński zablokował dogranie Anyi do Morrisona!

82′ Posiadanie piłki wciąż na korzyść Szkotów 54% do 46%.

80′ Glik zmienia już chyba po raz trzeci w tym meczu koszulkę.

79! Lewandowski blisko bramki na 3:2, ale broni Marshall!

76′ MILIK NA 2:2!!! FENOMENALNY STRZAŁ Z PIERWSZEJ PIŁKI!

75′ Shaun Maloney mógł strzelić na 3:1, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Rzut rożny dla Szkotów bez zagrożenia.

70′ Zmiana podwójna u Szkotów (jak w siatkówce). Za Naismitha wejdzie Martin, a za Fletchera… wchodzi Fletcher! (Ale Darren) Takie buty.

70′ Potężny strzał Mączyńskiego, ale niedokładny!

68′ Tym razem po dośrodkowaniu w pole karne piłki do szkockiej bramki nie potrafił skierować Lewandowski.

66′ Lewandowski niemal kompletnie niewidoczny od tego ataku na jego nogę w pierwszej połowie. Teraz próbował podać w pole karne, ale za głęboko i piłkę złapał Marshall.

65′ Na trybunach Stadionu Narodowego pojawiło się 55 197 widzów.

65′ Akcja dwójkowa Grosickiego z Milą została źle wykończona przez Grosika.

63′ Zmiana! Mila za  Sobotę.

63′ Aj! Okazja dla Milika po błędzie Szkotów, ale ten z główki strzela ponad bramkę!

60′ Żółta kartka dla Krychowiaka na faul za Maloney’u.

60′ Sebastian Mila szykuje się do wejścia na boisko.

58′ James Morrison świetny dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Naismith wykorzystał brak krycia i pokonał Szczęsnego.

57′ Klops 1:2 dla Szkotów… Naismith…

55′ Marshall chciał zagrać jak Neuer. Jednak źle wyszedł do piłki i niemal nie skończyło się katastrofą dla Szkotów. Polacy z tego błędu nie skorzystali. A kibice odśpiewali hymn…

50′ Sfaulowany Grosicki przez Anyę. Szkot w ogóle nie był zainteresowany piłką, ale sędzia Malenco znowu nie dał kartki. Morrison wybija dośrodkowanie Grosika z rzutu wolnego.

49′ Grosicki popisał się świetnym rajdem i wykorzystał potknięcie Anyi. Dośrodkowanie zostało jednak wybite przez Szkotów, a z rzutu rożnego nic nie wyszło.

47′ Polacy skasowali akcję Szkotów i wyszli z kontrą. Piszczek podał do Milika… a ten próbował strzelić z piętki, choć podanie było do Lewandowskiego. Jeszcze rzut rożny został zakończony niecelnym strzałem Milika przy przedłużeniu piłki od Glika.

46′ Szkoci zaczynają drugą połowę!

Rugbyści na stadionie dopingują naszych piłkarzy.

Wyniki wszystkich meczów do przerwy:

przerwa

A w przerwie przypominamy sytuację z atakiem na Lewandowskiego…

Bz7m5MoCEAAR90g

45′ Przerwa! 1:1. Na razie idzie ciężko, mimo dobrego początku…

42′ 57% do 43% w posiadaniu piłki na korzyść Szkotów.

39′ Marshall popełnił błąd po wyjściu z bramki, ale piłka nie doszła do Milika będącego za jego obrońcami.

35′ Glik wrócił na boisko.

33′ Glik został uderzony przez Fletchera i krwawi. Kapitan Torino musi zejść z boiska.

30′ Widać po pierwszych trzydziestu minutach, że wiele kosztował nas mecz z Niemcami. Gramy o jakieś pół tempa wolniej. Ale Szkoci też nie rwą się do takiej ofensywy jak Niemcy.

27′ Krychowiak sfaulował Maloney’a i Szkoci mieli okazję do dośrodkowania. One jednak już nieudane.

Tak wpadł gol.

gol

24′ Aj… Sobota był blisko strzału z główki po dośrodkowaniu Grosickiego, ale nie zdołał uderzyć, bo przy nim był obrońca rywali.

23′ Niepokojąco kulał Robert Lewandowski. To efekt zderzenia z Greerem.

21′ Dwa rzuty rożne, które nie zrobiły zagrożenia pod bramką Szkotów, choć Marshall interweniował na raty.

18′ Gol Maloney’a na 1:1 po podaniu Any’i.

17′ Znowu spokojnie na boisku, niemrawe próby przejścia w pole karne przeciwników kończą się kasacją przez obrońców. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

15′ Rzut wolny dla Polaków na naszej połowie. Faul Naismitha.

12′ Przy bramce Mączyńskiego fatalny błąd popełnił Alan Hutton, który źle wybił piłkę z pola karnego.

11′ GOOOOOOOOOOL! MĄCZYŃSKI PO STRZALE Z POZA POLA KARNEGO! PIŁKA JESZCZE ODBIŁA SIĘ OD SŁUPKA I WPADŁA DO SIATKI!

10′ Lewandowski w trakcie próby strzału ucierpiał przy ataku Greera. Tomasz Hajto twierdzi, że to był faul. Sędzia stwierdził inaczej.

9′ Piszczek próbował dośrodkować. “Próbował” to wystarczające określenie, bo piłka “poleciała Panu Bogu w okno”, cytując Darka Szpakowskiego.

8′ Szkoci na trybunach.

szkoci

7′ Sfaulowany Sobota przez Browna przy próbie wyprowadzenia akcji.

6′ Milik spokojnie poradził sobie z dośrodkowaniem Maloney’a z rzutu rożnego.

5′ Rzut rożny po zablokowanym dośrodkowaniu Huttona przez Milika.

4′ Widać, że Szkoci będą skupiać się na pressingu.

2′ Na razie nikt nie kwapi się do dalszych podań obrońców. Podobna sytuacja jak z Niemcami. Początek jednak spokojny.

1′ Zaczęli Polacy!

0′ Czas na hymny obydwóch państw! Najpierw Szkocja…

20:40 Piłkarze gotowi do wyjścia na boisko!

20:35 Przed meczem proponuję przeczytać jeszcze o kilku faktach związanych z 11-stym października :

11 października – dzień, który przeszedł do historii polskiej piłki!

20:15 Do meczu pół godziny! Składy już są. Czy Polacy potwierdzą, że zwycięstwo z Niemcami nie było przypadkowe? A może Szkoci udowodnią, że rzeczywiście są w stanie odebrać nam punkty? Pierwszy gwizdek o 20:45!