Eliminacje LE: Konkurs karnych i Zagłębie gra dalej!

W rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy Zagłębie Lubin wyeliminowało Partizan Belgrad. W konkursie rzutów karnych Miedziowi wygrali 4:3. Przez ponad sto dwadzieścia minut gry nie oglądaliśmy bramek.

W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis. W Lubinie również nie oglądaliśmy bramek, ani w podstawowym czasie gry ani w dogrywce. Szans jednak nie brakowało, ale piłkarze obu ekip byli wyjątkowo nieskuteczni. W 22. minucie z dystansu huknął Dąbrowski, lecz piłka poszybowała wysoko nad bramką Saranova. W 30. minucie kolejna szansa dla gospodarzy, strzelał Piątek lecz Saranov popisał się dobrą interwencją. Po chwili mieliśmy momenty ostrej gry. Arkadiusz Woźniak zarobił żółtą kartkę za uderzenie łokciem Djurdjicia, któremu z głowy poleciała krew i mecz kontynuował z opatrunkiem. Obie drużyny mogły rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść w końcówce drugiej połowy. Najpierw oglądaliśmy bardzo dobre uderzenie z dystansu Mihajlovicia, minimalnie obok bramki Polacka. Po kolejnych dwóch minutach, po zgraniu głową Krzysztofa Piątka obrońca gości Gogoua szczęśliwie wybija kolanem piłkę na rzut rożny. W dogrywce najlepszą sytuację miał Jakub Tosik. W 115. minucie dobrego dośrodkowania z prawej strony Janusa nie wykorzystał zawodnik Zagłębia –  Tosika  z 16 metrów uderza ponad  Tak o to bramki nie oglądaliśmy. Rzuty karne lepiej strzelali piłkarze Zagłębia i to oni cieszyli się z awansu do III rundy eliminacji Ligi Europy.

W kolejnej rundzie el. LE zawodnicy Zagłębia zagrają z duńskim Sonderjyske.

Zagłębie Lubin – Partizan Belgrad 0:0 (0:0,0:0) k. 4:3

Sędzia: A. Abdula (Ukraina)

Żółte kartki: Cotra, Woźniak, Dąbrowski, Janoszka – Gogoua, Radović, Ilić, Luiz

Zagłębie: 1. Polacek – 4. Todorovski, 33. Guldan, 2. Dąbrowski, 3. Cotra – 28. Ł. Piątek, 20. Kubicki – 9. Woźniak, 17. Rakowski (61, 90. Vlasko), 14. Janoszka (74, 7. Janus) – 26. K. Piątek (102, 24. Tosik)

Partizan: 50. Saranov – 4. Vulicević, 31. Milenković, 51. Gogoua, 14. Bogosavać – 95. Janković, 8. Brasanac, 25. Luiz, 10. Radović (91, 22. Ilić), 7. Mihajlović – 40. Djurdjić (70, 9. Vlahović)