Eliminacje do Mistrzostw Świata: Niemcy rozbijają Islandię, Rumunia lepsza od Macedonii Północnej

Kai Havertz

W pierwszy spotkaniach eliminacji do Mistrzostw Świata w grupie J Niemcy pokonali Islandię 3:0. Rumunia okazała się lepsza od Macedonii Północnej, zaś Armenia wygrała na wyjeździe Liechtenstein.

Niemcy – Islandia 3:0

Gospodarze na Schauinsland-Reisen-Arena dość szybko ustawili wynik tego spotkania. W 3. minucie gry po doskonałej akcji piłkę w siatce umieścił Leon Goretzka po zagraniu Serge’a Gnabry’ego. Chwilę później prowadzenie podwyższył grający na co dzień w Chelsea Kai Havertz. W 56. minucie gry wynik ustalił Ilkay Gundogan. Niemcy przeważali przez całe spotkanie, mieli kontrolę na grą, a wszelkie próby ataków Islandii neutralizowali z łatwością.

Rumunia – Macedonia Północna 3:2

Walka o zwycięstwo trwała do samego końca. Obie ekipy były zdeterminowane, by zgarnąć dziś trzy punkty, ale ostatecznie udało się do to Rumunii. Gospodarze jako pierwsi rozpoczęli strzelanie. W 14. minucie gry Florin Tanase jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, a w drugiej połowie wynik podwyższył Valentin Mihaila. Wydawało się, że ekipa Mirela Radoi ma wszystko pod kontrolą, lecz Macedonia ruszyła do szybszych i groźniejszych ataków. W przeciągu dwóch minut doprowadzili oni do wyrównania za sprawą Arijana Ademia i Aleksandara Trajkovskiego. Remis ten nie utrzymał się zbyt długo bo trzy minuty później Rumunia postawiła kropkę nad “i” dzięki napastnikowi Rangersów Ianisa Hagiego.

Liechtenstein – Armenia 0:1

Liechtenstein został wystawiony na bardzo ciężką próbę. Defensywa musiała wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, by nie stracić gola. Wiedzieli, że rywalizacji z dużo lepszym rywalem jakim była Armenia nie mogli za wiele zdziałać z przodu. Cel jakim był remis ostatecznie nie wypalił. W 83. minucie pechową interwencję zanotował Noah Frommelt, który skierował futbolówkę do własnej siatki. Tym samym to goście zgarnęli komplet punktów.