Elche gromi, Atletico lepsze od Villarrealu

goal.com

W hicie 34. kolejki Primera Division Atletico Madryt pokonało Villarreal na El Madrigal 1:0. W pozostałych dzisiejszych pojedynkach Królewscy wygrali z Almerią 3:0, Elche rozgromiło Deportivo 4:0, natomiast Celta pokonała Malagę 1:0.

Nie było niespodzianki w Madrycie, gdzie Real pokonał przed własną publicznością Almerię 3:0. Kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu długo czekali na otwarcie wyniku. Dopiero chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Królewscy wyszli na prowadzenie za sprawą Jamesa Rodrigueza, który pięknym strzałem pokonał bramkarza gości. W 49. minucie Mauro Dos Santos wpakował piłkę do własnej siatki i było już 2:0. Wynik meczu ustalił w 84. minucie Alvaro Arbeloa wykorzystując dobre podanie Chicharito. Podopieczni Carlo Ancelottiego wciąż pozostają w walce o mistrzostwo.

Real Madryt – UD Almeria 3:0 (1:0)
1:0 James Rodriguez 44′
2:0 Mauro dos Santos 49 ‘ (sam.)
3:0 Alvaro Arbeloa 85 ‘

Real Madryt: Keylor Navas – Fabio Coentrao, Pepe, Raphael Varane (Nacho Fernandez 86′), Alvaro Arbeloa – James Rodriguez (Isco 65′), Toni Kroos, Asier Illarramendi (Lucas Silva 65′) – Cristiano Ronaldo, Javier Hernandez, Jese Rodriguez.

UD Almeria: Ruben – Mene, Angel Trujillo, Mauro dos Santos, Ximo Navarro – Sebastian Dubarbier, Thomas Teye Partey (Javier Espinosa 62′), Miguel Angel Corona, Verza (Ramon Azeez 67′), Edgar Mende

Eibar uległ na własnym stadionie 1:3 z walczącą o eliminacje do Ligi Mistrzów Sevillą. Trener gości nie powołał na to spotkanie jednego z ważniejszych graczy w zespole – Grzegorza Krychowiaka, mając zapewne na uwadze zbliżające się mecze z Realem Madryt oraz Fiorentiną. Mimo braku Polaka, Sevilla poradziła sobie z Eibarem, dla którego każdy mecz jest sprawą życia i śmierci, bowiem wciąż jest bardzo bliski strefy spadkowej.

Decydujący dla losów tego meczu był pierwszy kwadrans, kiedy to dublet ustrzelił Carlos Bacca. Pokonał on bramkarza gospodarzy w 7. minucie oraz w 15. Eibarowi udało się zdobyć bramkę kontaktową w 51. minucie, której autorem był Federico Piovaccari, jednak w 64. minucie wynik podwyższył Jose Antonio Reyes i było po meczu. Sevilla wskoczyła na 4. miejsce i czeka na ruch Valencii, która jutro rozegra swój mecz.

SD Eibar – Sevilla FC 1:3 (0:1)
0:1 Bacca 7′
0:2 Bacca 15′
1:2 Piovaccari 61′
1:3 Reyes 64′

SD Eibar: Irureta – Boveda, Lillo, Anibarro, Didac Vila (71′ Abraham) – Borja Fernandez, Dani Garcia, Capa (81′ Javi Lara), Arruabarrena (81′ Lekić), Manu del Moral – Piovaccari.

Sevilla FC: Sergio Rico – Coke, Arribas, Kołodziejczak, Navarro – Aleix Vidal, M’Bia, Iborra, Reyes (67′ Denis Suarez) – Bacca (75′ Banega), Iago Aspas (61′ Gameiro).

W kolejnym dzisiejszym spotkaniu Malaga uległa jedną bramką Celcie Vigo na Estadio Balaídos. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w 89. minucie meczu, kiedy to jedynego gola w tym pojedynku zdobył Nolito.

Celta Vigo – Malaga CF 1:0 (0:0)
1:0 Nolito 89’

Celta Vigo: Sergio; Hugo Mallo, Cabral, Fontàs, Jonny; Augusto, Krohn-Dehli (Lopez 72’), Orellana, Pablo Hernández (Mina 64’), Nolito i Charles (Larrivey 80’).

Málaga CF: Carlos Kameni; Roberto Rosales, Marcos Angeleri, Weligton, Miguel Torres; Fernando Tissone, Sergi Darder (Recio 88’); Samuel Garcia, Duda (Juanmi 65’), Ricardo Horta(Castillejo 61’); Nordin Amrabat.

Jednym z meczów, które rozpoczęły się o godzinie 22:00 był Elche-Deportivo. Gospodarze rozgromili klub Cezarego Wilka aż 4:0. Festiwal strzelecki rozpoczął w 6. minucie Jonathas.  Prawie kwadrans później było 2:0, kiedy to Lomban wykorzystał rzut karny i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Pasalić i na tablicy świetlnej widniał już wynik 3:0. Wynik meczu ustanowił w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Garry Rodrigues, który wszedł na boisko zaledwie kilka minut wcześniej. Elche dzięki tej wygranej oddaliło się od strefy spadkowej i jest blisko realizacji celu, jakim jest utrzymanie. Tego samego nie można powiedzieć o drużynie z Galicji, która będzie musiała walczyć o Primera Division do ostatniej kolejki.

Elche – Deportivo La Coruna 4:0 (2:0)
1:0 Jonathas 6′
2:0 Lomban 20′
3:0 Pasalić 54′
4:0 Rodrigues 90′

Elche: Tyton; Damián Suárez, David Lombán, Enzo Roco, Domingo Cisma; Mosquera, Pasalic, Aarón (Adrián 67′), Fayçal Fajr (Coro 87′), Vïctor (Garry Rodrigues 83′); i Jonathas.

Deportivo de La Coruña: Fabricio; Juanfran, Lopo, Sidnei, Luisinho; Bergantiños, Borges, Juan Domínguez (Salomao 55′), Cavaleiro (Toché 67′), Lucas Pérez (Fariña 63′) y Oriol Riera.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się dzisiejszym meczem był ten, rozgrywany na El Madrigal, gdzie Villarreal podejmował Atletico Madryt. O tym spotkaniu możecie przeczytać tutaj: http://pilkarskiswiat.com/el-nino-zaczarowal-atletico-wygralo-w-hicie/