bale

uefa.com

W ostatnim sobotnim meczu grupy D w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 Walia zremisowała przed własną publicznością z Serbią 1:1.

Obie reprezentacje nie zaznały goryczy porażki w trzech pierwszych kolejkach. Serbowie mieli w tabeli o dwa oczka więcej niż Walijczycy, ale to półfinaliści tegorocznych Mistrzostw Europy wydawali się być faworytami tego starcia. Stawka spotkania, szczególnie po zwycięstwie Irlandii nad Austrią, była bardzo wysoka.
Początek meczu był dość wyrównany. Obie drużyny stwarzały sobie okazje do zdobycia goli, ale brakowało skuteczności pod bramką rywala. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie w Cardiff musieli czekać pół godziny. W 30. minucie spotkania po zagraniu Hala Robsona-Kanu na listę strzelców wpisał się Gareth Bale. Jednobramkowe prowadzenie Walijczyków utrzymało się do końca pierwszej połowy.
Po zmianie stron odważniej zaatakowali Serbowie. Szczególnie aktywny w szeregach gości był Dusan Tadić, jednak zarówno gracz Southampton, jak i jego koledzy, długo nie byli w stanie sforsować defensywy rywala. Udało się dopiero na kilka minut przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu Antonio Rukaviny z prawej strony boiska celnym strzałem głową popisał się Aleksandar Mitrović i doprowadził do wyrównania.
Końcowe minuty spotkania nie przyniosły zmiany rezultatu. Walia zremisowała z Serbią 1:1. Taki wynik najbardziej cieszy Irlandczyków, którzy z dorobkiem dziesięciu punktów prowadzą w grupowej tabeli.

Walia – Serbia 1:1 (1:0)
1:0 – 30′ – Gareth Bale
1:1 – 86′ – Aleksandar Mitrović