El. MŚ: Francja pokonuje w hitowym starciu Holandię

uefa.com

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku dnia dzisiejszego, Francja pokonała na wyjeździe Holandię 1:0. Strzelcem jedynej bramki w tym spotkaniu był Paul Pogba.

Obie ekipy przed tym  spotkaniem były niepokonane w swojej grupie. Zarówno Francja jak i Holandia, liczą na awans do Mundialu w Rosji. Jeżeli chodzi o statystyki tego meczu, to pomimo podobnego posiadania piłki, więcej sytuacji stworzyli sobie goście. Oddali oni więcej strzałów na bramkę, oraz częściej uderzali celnie. W 16′ minucie meczu, boisko musiał opuścić Promes, którego zastąpił Depay. Wejście szybkiego skrzydłowego, nie przełożyło się jednak na sytuacje podbramkowe dla gospodarzy. Nie mieli oni okazji w pierwszej części meczu. Po zmianie stron Holendrzy teoretycznie oddawali więcej strzałów na bramkę Llorisa, jednak nie poskutkowało to bramką. Jedyne trafienie w tym meczu, to gol Paula Pogby z 30′ minuty, gdzie asystował mu inny zawodnik z Premier League, Dimitri Payet.

Holandia: Stekelenburg – Karsdorp, Bruma, Van Dijk, Blind – Strootman, Wijnaldum (62′ Dost), Promes (16′ Depay), Propper (84′ Willems), Klaassen – Janssen

Francja: Lloris – Sidibe, Varane, Kościelny, Kurzawa – Pogba, Matuidi, Sissoko, Griezmann (90+3′ Kante), Payet (67′ Martial) – Gameiro (79′ Gignac)

Holandia – Francja 0:1 (0:1)

30′ Pogba

Pozostałe wyniki grupy A:

Szwecja – Bułgaria 3:0 (2:0)

39′ Toivonen, 45′ Hiljemark, 58′ Nilsson-Lindelof

Białoruś – Luksemburg 1:1 (0:0)

80′ Savitskiy ; 85′ Joachim