El.Mistrzostw Świata 2018: Edin Dżeko show! Grad bramek w grupie “H”

FIFA

3.kolejka spotkań w grupie “H” el.Mistrzostw Świata 2018 przeszła do historii! Dzisiaj o 20:45 odbyły się trzy mecze w powyżej wymienionej grupie.

Bośnia i Hercegowina do starcia z Cyprem przystępowała w roli faworyta. Wygrana w poniedziałkowej batalii miała być próbą rehabilitacji w oczach kibiców za klęskę z Belgią (0:4).

W pierwszej połowie zgodnie z oczekiwaniami dominowali gospodarze, którzy z ogromną cierpliwością szukali sposobu na rozmontowanie bloku defensywnego przeciwnika. Akcje ofensywne również tworzyli przyjezdni, ale zamiast zagrożenia, to produkowali zawód wśród swoich sympatyków. W czasie pierwszej odsłony, arbiter dwukrotnie karał zawodników z Cypru. Notatnik sędziego głównego zapełnił się o nazwiska: Soterio oraz Panayi.

Po wielu próbach szczęście do Bośniaków uśmiechnęło się w 70.minucie, kiedy to Edin Dżeko znalazł recepturę na pokonanie bramkarza rywala. W roli asystenta przy golu kolegi wcielił się Pjanić. Jedenaście minut po tym zdarzenia padła bramka na 2:0, a jej autorem ponownie został Dżeko. Napastnik po raz kolejny skorzystał z podania od… Pjanicia. Rezultat 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka Pana Fernandeza, przewodniczącego zespołu sędziowskiego.

BiH po trzech seriach gier lokuje się na 3.miejscu, tracąc trzy oczka do liderującej Belgii. Ekipa z Cypru z kolei zajmuje piątą lokatę, czyli przedostatnią, a gorszą sytuację w tej grupie ma jedynie Gibraltar (obie reprezentacje są bez punktów).