W pojedynku naszych wschodnich sąsiadów Białoruś uległa w Borysowie Ukrainie 0:2 w meczu eliminacji Mistrzostw Europy w grupie C. Obie bramki padły w końcowej fazie spotkania.

Pierwsza połowa nie obfitowała w okazje bramkowe. Gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji do zdobycia gola było jak na lekarstwo. Minimalną przewagę mieli Ukraińcy, ale strzały Romana Zuzulyi i Andriya Yarmolenki były niecelne. W końcowych fragmentach pierwszej odsłony do głosu próbowali dojść Białorusini, ale również oni nie znaleźli recepty na pokonanie golkipera rywali.

Druga część meczu przez dłuższą część wyglądała podobnie. Z czasem Ukraińcy osiągali jednak coraz większą inicjatywę. Wreszcie, w 82. minucie w Borysowie padła pierwsza bramka. Dośrodkowanie z lewej strony Jewhena Konoplyanki próbował przeciąć Aleksandr Martynovich. Uczynił to jednak tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.
Gospodarze próbowali wyrównać, jednak żaden z ich ataków nie przyniósł oczekiwanego efektu. Mało tego, jeden z nich, w doliczonym czasie gry, zakończył się kontrą Ukraińców, po której wynik meczu ustalił Sergiy Sydorchuk.

Białoruś – Ukraina 0:2 (0:0)
Gol 0:1 – 82′ – Aleksandr Martynovich (sam.)
Gol 0:2 – 90+3′ – Sergiy Sydorchuk