Coraz bardziej realna staje się nieobecność trzeciej drużyny świata na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy! Holendrzy doznali dziś kolejnej porażki w eliminacjach do europejskiego czempionatu. Tym razem lepsza od Oranje okazała się reprezentacja Turcji, która wygrała pewnie 3:0.

Przed tą kolejką Turcy zajmowali czwarte miejsce w tabeli grupy A i tracili punkt do plasującej się oczko wyżej Holandii. Brązowi medaliści zeszłorocznego mundialu nie są w najwyższej formie i po czwartkowej porażce z Islandią ich sytuacja w grupie mocno się skomplikowała. Stała się ona jeszcze trudniejsza w 8. minucie dzisiejszego spotkania. Oguzhan Ozyakup otrzymał idealne prostopadłe podanie między holenderskich obrońców od Ardy Turana, wyszedł na czystą pozycję i technicznym strzałem pokonał Jaspera Cillessena.
W 26. minucie było już 2:0. Daley Blind stracił przy linii bocznej piłkę na rzecz Ardy Turana, który zbiegł do środka i zdecydował się na strzał, a piłka po rękach nie najlepiej ustawionego Cillessena wpadła do siatki. Do przerwy wynik się nie zmienił.
W drugiej odsłonie Holendrzy próbowali odważniej zaatakować. Podopieczni Danny’ego Blinda stwarzali więcej okazji niż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Przysłowiową “kropkę nad i” postawił Burak Yilmaz. Była to jednak sytuacja co najmniej kontrowersyjna, bowiem wydaje się, że podający do Yilmaza Caner Erkin faulował Gregory’ego van der Wiela. Bramka została jednak uznana i Turcja pokonała Holandię 3:0, dzięki czemu przeskoczyła swojego dzisiejszego rywala w tabeli. Sprawa trzeciego miejsca, premiowanego grą w barażach, jest wciąż otwarta. Do zakończenia eliminacji pozostały dwie kolejki.

Turcja – Holandia 3:0 (2:0)
1:0 – Oguzhan Ozyakup – 8′
2:0 – Arda Turan – 26′
3:0 – Burak Yilmaz – 85′