Ekstraklasa: Skuteczność zawsze najważniejsza!

Bruk – Bet Termalica Nieciecza na koniec 1.kolejki Ekstraklasy sezonu 2016/17, na własnym obiekcie wygrała 2:0 z Arką Gdynia. Dla gości był to powrót do elity po pięciu latach.

Spotkanie idealnie ułożyło się dla gospodarzy, którzy już w 10.minucie wyszli na prowadzenie. Gola strzelił Gutkovskis, który idealnie głową, zaskoczył bezradnego Jałochę. Cała akcja bramkowa przypominała bilard, bo futbolówka odbijała się od kilku zawodników, zanim trafiła do nowego piłkarza „Słoni”. Klub z Gdyni po tych wydarzeniach przejął inicjatywę, czego efektem były liczne dośrodkowania z obu stron. Goście próbowali również zaskakiwać z dystansu, ale brakowało skuteczności.

Po wznowieniu gry, obraz meczu zbytnio się nie zmienił. Ciągle atakował beniaminek, jednak szczęście było przy ekipie Czesława Michniewicza. Blisko wyrównania z dystansu był Yannick, lecz jego uderzenie powędrowało minimalnie obok lewego słupka bramki. Na dziesięć minut przed końcem było już niemal po meczu, ponieważ składną akcję sfinalizował Stefanik. Zmiennik Misaka wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Udany debiut na ławce trenerskiej Termaliki zaliczył Czesław Michniewicz. Arka Gdynia dzisiaj pokazała, że jest bardzo niewygodnym rywalem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 Arka Gdynia

Strzelcy:

1:0 Gutkovskis (10′)

2:0 Stefanik (80′)

Żółte kartki: Juhar (24′), Osyra (66′),  Jovanović (90′) –  Bożok (68′),  Szwoch (83′)

Sędzia: Paweł Raczkowski

Frekwencja: 3338

Skład gospodarzy: Trela – Fryc, Osyra, Putiwcew, Pleva – Guba (75′ Kędziora), Babiarz, Jovanović, Misak (46′ Stefanik), Juhar (46′ Ziajka) – Gutkovskis

Skład gości: Jałocha – Socha, Sołdecki, Marcjanik, Warcholak – Łukasiewicz, Yannick (76′ Yussuff) – Marcus, Szwoch, Bożok (69′ Błąd) – Zjawinski (62′ Siemaszko)