Ekstraklasa: Pogoń wygrywa z Lechem

Kamil Gieroba

W meczu 33. kolejki Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała na własnym stadionie z Lechem Poznań 1:0. Jedyną bramkę zdobył Łukasz Zwoliński.

Pierwsza połowa meczu mogła się podobać. Już w drugiej minucie Adam Frączczak dośrodkował w pole karne do Vladimera Dwaliszwiliego, ale Gruzin fatalnie spudłował. Na odpowiedź zawodników Lecha nie trzeba było czekać zbyt długo. W piątej minucie Vladimir Volkov wrzucił piłkę na piąty metr do Dawida Kownackiego, ale uderzenie piłki głową było niecelne. Trzy minuty później Szymon Pawłowski chciał raczej dośrodkować futbolówkę w pole karne, jednak piłka o mało nie wpadła do bramki, odbijając się od poprzeczki. W dwudziestej czwartej minucie dobrze interweniował bramkarz Pogoni – Jakub Słowik po strzale Macieja Gajosa. W trzydziestej pierwszej minucie tym razem groźnie zaatakowali piłkarze Czesława Michniewicza. Mateusz Lewandowski podał w pole karne do Takafumiego Akahoshiego, ale Jasmin Burić nie dał się pokonać. Chwilę później po dośrodkowaniu Rafała Murawskiego piłka po strzale Dwaliszwiliego minęła słupek o centymetry. W czterdziestej minucie Szymon Pawłowski oddał bardzo dobry strzał zza pola karnego, ale po raz kolejny bardzo dobrze interweniował bramkarz Portowców.

W drugiej połowie obie drużyny nie stworzyły już sobie tak wielu dobrych okazji do zdobycia bramki, ale jedna z nich została zamieniona na gola. W pięćdziesiątej dziewiątej minucie po dośrodkowaniu Rafała Murawskiego, Łukasz Zwoliński wygrał pojedynek z Kadarem i strzałem głową pokonał Jasmina Buricia. W osiemdziesiątej drugiej minucie dobrą okazję na doprowadzenie do remisu miał Ceesay, ale jego strzał był zbyt słaby, aby pokonać dobrze dysponowanego Słowika.

Aktualnie w tabeli Pogoń Szczecin znajduje się na czwartym miejscu, Lech jest siódmy. W następnej kolejce piłkarze Czesława Michniewicza zagrają na wyjeździe z Piastem Gliwice. Natomiast zawodnicy Jana Urbana podejmą na własnym boisku Lechię Gdańsk.