trojmiasto.pl

W drugim piątkowym meczu jedenastej kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zaskakująco łatwo uległa przed własną publicznością Lechii Gdańsk 0:3. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Początek dzisiejszego spotkania był dość niemrawy. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie potrafiła przedostać się pod pole karne rywala. Po upływie kwadransa wreszcie dogodną okazję stworzyli gospodarze. Po dośrodkowaniu Piotra Tomasika głową uderzył Sebastian Madera, a piłka poszybowała minimalnie nad bramką.
Przewaga Jagiellonii rosła z minuty na minutę. Dużo zamieszania w szeregach obronnych gości robił Fedor Cernych. Jeden z jego ataków mógł przynieść gospodarzom prowadzenie. Litwin ograł Gersona i technicznym uderzeniem przelobował Marko Maricia, ale piłka trafiła w słupek.
Najciekawsze wydarzenia pierwszej połowy miały miejsce pod jej koniec. Rafał Janicki sfaulował w polu karnym Maderę, a sędzia Szymon Marciniak wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki. Strzał Konstantina Vassiljeva z rzutu karnego obronił jednak Marić.
Chwilę później groźnie zaatakowała Lechia. Uderzenie Ariela Borysiuka na rzut rożny sparował Bartłomiej Drągowski. Do przerwy w Białymstoku bramki nie padły.

Po zmianie stron tempo gry wciąż nie było najwyższe. Podobnie jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a w poczynaniach obu zespołów mnóstwo było strat i niedokładnych zagrań. Zmieniło się to w 66. minucie. Wtedy to Lechia wyszła na prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Grzegorz Kuświk, a piłkę do siatki skierował Michał Mak.
Dziesięć minut później gdańszczanie zadali drugi cios. Maciej Makuszewski minął Filipa Modelskiego i pięknym strzałem w okienko pokonał Drągowskiego.
W końcówce spotkania lechiści ostatecznie dobili gospodarzy. Po dośrodkowaniu Borysiuka celnym strzałem głową popisał się Kuświk, ustalając wynik spotkania. Jagiellonia – Lechia 0:3.