Ekstraklasa: Jagiellonia po raz pierwszy mistrzem Polski, Warta Poznań ostatnim spadkowiczem

Twitter.com/@Jagiellonia1920

Jagiellonia wytrzymała presje i na stadionie w Białymstoku świętuje pierwsze mistrzostwo od 104 lat istnienia. 

Zespół Adriana Siemieńca zagrał koncertowe 25 minut w swoim wykonaniu strzelając trzy bramki, a następnie doczekał do upragnionego ostatniego gwizdka. Jest to jak dotąd największy sukces zespołu z Podlasia który w swojej historii zdobył Puchar i Superpuchar Polski zdobyte w 2010 roku.

Warta Poznań przypłaciła najwyższą cenę porażką z nowo koronowanym mistrzem Polski. W związku ze zwycięstwem Korony Kielce z nomen omen Lechem Poznań, Warta zostaje ostatnim spadkowiczem. Tym samym w niezbyt dobrym stylu Dawid Szulczek kończy przygodę z drużyną z Wielkopolski.

Zmarnowany potencjał multiligi?

Mimo, że Jagiellonia dosyć szybko nie pozostawiła złudzeń kto zostanie mistrzem trzeba zwrócić uwagę na kompletnie nieudaną organizację walki drużyn walczących o mistrzostwo w tym samym czasie. Śląsk Wrocław zaczął spotkanie z 45 minutowym opóźnieniem z powodu intensywnych opadów deszczu i gradu w Częstochowie. Dopuszczenie zaś możliwości gry obu drużyn na grząskim boisku przez Szymona Marciniaka zabrała emocje. Piłka zatrzymywała się w niekontrolowany sposób wszędzie gdzie tylko to było możliwe.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.