Ekstraklasa: Grad bramek na wznowienie rozgrywek

facebook.com/wisla.plock

W inauguracyjnym spotkaniu 22. kolejki Ekstraklasy oglądaliśmy sześć bramek! W Płocku miejscowa Wisła pokonała Górnika Zabrze 4:2. Dwie bramki zdobył były piłkarz Zabrzan. Zabrzanie nie wygrali czwartego kolejnego meczu!

Wynik spotkania już w dwunastej minucie po błędzie niemieckiego bramkarza gospodarzy zdobył Damian Kądzior. 25-letni pomocnik przelobował golkipera gospodarzy bezpośrednio z rzutu wolnego z ok. 35 metrów. Co ciekawe w tej sytuacji Tomasz Musiał najpierw bramki nie uznał, ale po konsultacji z sędziami VAR zmienił zdanie. Goście z prowadzenie cieszyli się tylko chwilę, ponieważ pięć minut później padło wyrównanie. Swojego debiutanckiego gola zdobył Konrad Michalak. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Sześć minut po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszli podopieczni Marcina Brosza. Również i tym razem po błędzie Thomasa Dahne’go, który wypuścił piłkę z ręki, co wykorzystał Łukasz Wolsztyński. Sześćdziesiąt sekund później po strzale Kante było już 2:2. W 67. minucie pierwszy raz w tym meczu wyszli na prowadzenie gospodarze. Damian Szymański strzelił z 18 metrów tuż obok słupka bramki młodzieżowego reprezentanta Polski. Wynik meczu na osiem minut przed końcem spotkania ustalił były piłkarz Górnika Gwinejczyk Kante.

Po tym meczu Wisła awansowała z dziewiątej na piątą pozycję i do trzeciego Górnika traci tylko trzy punkty. W następnej serii spotkań Nafciarze podejmą Zagłębie Lubin, a Górnik, który doznał trzeciej z rzędu porażki zagra z Termaliką Nieciecza.

22. kolejka ekstraklasy, 09.02.2018, godz. 18:00
Wisła Płock – Górnik Zabrze 4:2 (1:1)
Konrad Michalak 18′, Jose Kante 53′, 82′, Damian Szymański 67′ – Damian Kądzior 12′, Łukasz Wolsztyński 51′
żółte kartki: Dominik Furman – Szymon Żurkowski, Igor Angulo

składy:

Wisła: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Adam Dźwigała, Igor Łasicki, Arkadiusz Reca – Giorgi Merebaszwili, Dominik Furman, Damian Szymański, Konrad Michalak (81′ Nico Varela), Semir Stilic (87. Oskar Zawada) – Jose Kante (90′ Kamil Biliński)

Górnik: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Szymon Matuszek, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz – Damian Kądzior (79′ David Ledecky), Maciej Ambrosiewicz (70′ Erik Grendel), Szymon Żurkowski, Łukasz Wolsztyński – Igor Angulo, Marcin Urynowicz (55′ Rafał Kurzawa)