Egzotyczny transfer Arki Gdynia stał się faktem. Gambijski obrońca oficjalnie dołączył do zespołu

pilkarskiswiat.com

Arka Gdynia sfinalizowała czwarty transfer tej zimy. Do zespołu pierwszoligowca dołączył gambijski obrońca Modou Camara. 

Modou Camara to 21-letni obrońca, który od połowy stycznia przebywał w Arce na testach. Gambijczyk pojechał z resztą drużyny na kilkudniowe zgrupowanie do Cetniewa, grał w meczach sparingowych, a po pozytywnym zaopiniowaniu przez sztab szkoleniowy, przeszedł testy medyczne.

Badania przebiegły pomyślnie. W efekcie piłkarz parafował dwuipółletni kontrakt z klubem, obowiązujący do końca czerwca 2025 roku.

– Mimo że jest zawodnikiem, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w Europie, to wierzymy, że będzie w stanie szybko zgrać się z zespołem i zaadoptować do życia w Polsce. Okres testów tylko potwierdził naszą dobrą opinię o jego piłkarskich umiejętnościach – przyznał Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Gambijczyk ostatnio występował w rodzimym Benjul Hawks FC. z którym zdobył mistrzostwo kraju. Arka jest jego pierwszym klubem poza granicami ojczyzny.

Modou Camara to czwarty zawodnik tej zimy, który dołączyć do pierwszoligowego klubu. Wcześniej Arka Gdynia sprowadziła dwóch obrońców – Ołeksandr Azaćkyj i Dawida Gojnego oraz napastnika Luana Capanni’ego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.