EFL Cup: Manchester United podbija Stamford Bridge

Chelsea united Williams

W meczu 1/8 finału EFL Cup Manchester United pokonał londyńską Chelsea 2:1 po dwóch trafieniach Marcusa Rashforda.

Obie ekipy weszły w to spotkanie w sposób asekuracyjny. Kilka ataków z pierwszych minut nie zaowocowało w dogodnych sytuacjach strzeleckich. Odważniejsze podejścia Chelsea w kolejnych fragmentach również nie zakończyły się celnym uderzeniem.

W 15′ minucie przed dobrą okazją stanął Daniel James, który otrzymał od defensorów Chelsea prezent w postaci futbolówki po nieudanym wybiciu z własnej szesnastki. 21-latek zbyt optymistycznie podszedł do całej sytuacji i w katastrofalny sposób przestrzelił.

Kluczowa dla przebiegu spotkania okazała się akcja z 25′ minuty. Wbiegający w pole karne po indywidualnym rajdzie James został nieprzepisowo powstrzymywany przez Marcosa Alonso, co sędzia główny zinterpretował jako przewinienie. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Marcus Rashford.

Mimo otwarcia wyniku oba zespoły budowały w głównej mierze schematyczne ataki, nie podejmując przy tym większego ryzyka. Jeszcze przed przerwą swoich sił z dystansu próbował Lingard, ale jego strzał nie sprawił problemów Willy’emu Caballero.

W drugiej odsłonie do głosu finalnie doszli podopieczni Franka Lamparda. “The Blues” regularnie pojawiali się w strefie obronnej United, lecz analogicznie do pierwszej połówki nie byli w stanie oddać celnego strzału. Efekty ich pracy mogliśmy oglądać dopiero po kwadransie gry, kiedy to swoimi umiejętnościami popisał się Michy Batshuayi. 26-latek przedłużył głową dalekie podanie od Caballero i pognał za futbolówką, mijając po chwili trzech defensorów United. Następnie Belg pokusił się o bezpośrednie uderzenie zza pola karnego, które dało gospodarzom wyrównanie.

Na ponowny cios, a zarazem odpowiedź gości, mimo entuzjastycznych ataków Chelsea z nadzieją na drugiego gola, nie musieliśmy długo czekać. Po raz kolejny ciężar gry i odpowiedzialności na swoje barki wziął Marcus Rashford, który w 73′ minucie popisał się widowiskowym trafieniem z rzutu wolnego w stylu opadającego liścia. 21-latek ustalił wynik spotkania i w znaczącym stopniu przyczynił się do awansu “Czerwonych Diabłów” do kolejnego etapu EFL Cup.