Edu: Partey stanowił część naszego wielomiesięcznego planu

Getty Images


Kibice Arsenalu długo musieli czekać na zrealizowanie zapowiadanego przybycia Thomasa Partey’a do klubu. Włodarze londyńskiej ekipy sprowadzenie byłego już gracza Atletico Madryt planowali od wielu miesięcy. Od dawna wyczekiwana transakcja doszła do skutku w ostatnim dniu letniego, przedłużonego okna transferowego.

Reprezentant Ghany podpisał kontakt z Arsenalem w miniony poniedziałek. Po nieudanych negocjacjach m.in z Hassamem Aouarem z Olympique Lyon, który był celem transferowym numer jeden, “Kanonierzy” wreszcie zdecydowali się uruchomić klauzulę w kontrakcie Ghańczyka wynoszącą 45 miliony euro.

– Chcieliśmy udowodnić naszym fanom, jak ciężko pracujemy. Sześć lub siedem miesięcy temu opracowaliśmy z Mikelem Artetą plan, który uwzględniał obecność Partey’a w naszym zespole – mówił Edu, dyrektor techniczny Arsenalu, a w przeszłości również piłkarz tego klubu.

– Wiele miesięcy upłynęło, abyśmy pozyskali idealnego dla naszego klubu zawodnika. Wiązało się to z wielokrotnym rozmowami z samym piłkarzem, jak i jego agentem. Pod uwagę należało wziąć wiele czynników. Niezwykle istotny był aspekt finansowy, a także wszelkie kwestie prawne. Musieliśmy włożyć wiele pracy – dodał.

Przed przenosinami do Arsenalu, Thomas Partey zdążył rozegrać trzy spotkania dla Atletico Madryt w bieżących rozgrywkach. Debiut w nowych barwach najprawdopodobniej przypadnie na szlagierowy mecz przeciwko Manchesterowi City, który odbędzie się 17 października.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.