Edinson Cavani wraca do Ameryki Południowej

Edinson Cavani miał przejść do Hiszpanii. Mówiło się o zainteresowaniu kilku klubów La Liga. Wszystko wskazuje jednak na to, iż wybierze on klub z Ameryki Południowej. Mowa tutaj o Boca Juniors.

W czerwcu głównym faworytem do pozyskania Urugwajczyka był Villareal. Wszystko jednak wskazuje na to, że transakcja nie wypaliła. Cavani zmierza już do końca swojej piłkarskiej kariery i chciałby zakończyć ją w klubu bliskiemu jego sercu. Przyznał bowiem, że Boca Juniors to jego ulubiony argentyński klub.

Edinsonowi skończył się kontrakt, ma więc dowolność co do wyboru nowego pracodawcy. Według dziennika “Marca”, Cavani z Boca ma podpisać dwuletni kontrakt. Niedługo nadchodzi mundial i chce być pod regularną grą. Ma nadzieję na dobrą kondycję fizyczną. W Argentynie z pewnością będzie gwiazdą i nie będzie narzekał na zbyt małą liczbę minut.

Boca od wielu lat jest czołowym klubem argentyńskim. Rywalizują z River Plate, a co roku na derbach podgrzewa się atmosfera. Ich kibice są oddani klubowi i to oni są znakiem rozpoznawczym drużyny z Buenos Aires. Twitter zwariował na myśl o tym, że Edinson miałby zasilić Boca.

W 59 występach dla Manchesteru United, jego poprzedniego pracodawcy, zdobyl 19 bramek i zaliczył 7 asyst. Najlepsze lata kariery spędził w Ligue 1, podczas gry w PSG.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.