Dyrektor sportowy Wisły Płock: Kwota za Davo była dla nas satysfakcjonująca

Davo

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Dość niespodziewanie Wisłę Płock opuścił jeden z jej liderów – Davo.

Davo ma za sobą znakomitą rundę. W osiemnastu występach zaliczył dziewięć bramek i dorzucił trzy asysty. Jednakże pod koniec stycznia hiszpański pomocnik  zdecydował się na przenosiny do belgijskiego KAS Eupen.

29-latek przygodę z „Nafciarzami” rozpoczął 1 lipca 2022 roku. Do Wisły Płock przeniósł się z drugoligowego hiszpańskiego UD Ibiza.

 To prawda, Wisłę Płock opuszcza istotny zawodnik. Zdecydowaliśmy się jednak na taki ruch, ponieważ kwota, którą zaproponował nam belgijski klub była dla nas satysfakcjonująca. Faktycznie był istotnym elementem układanki Pavola Staňo, jednak musimy pamiętać, że ten chłopak przyszedł do nas kilka miesięcy temu zupełnie za darmo, klub nie wydał na ten transfer nawet złotówki. W tym momencie stanęliśmy przed szansą solidnego zastrzyku gotówki do naszego budżetu i z takiej możliwości skorzystaliśmy – skomentował dyrektor sportowy Wisły Płock, Paweł Magdoń.

– Sytuacja potoczyła się bardzo dynamicznie. W zasadzie wszystko rozegrało się we wtorek wieczorem. Davo jest jednym z tych zawodników, który wzbudzał od dłuższego czasu zainteresowanie klubów zagranicznych. W tym wypadku, oprócz niezobowiązujących zapytań, żadnych konkretów jednak nie było. Aż do wczoraj. KAS Eupen wyszło z twardą propozycją, byli mocno nastawieni na pozyskanie Davo, a kwota, którą zaproponowali była dla Wisły Płock satysfakcjonująca. Nie jest to tajemnicą, bo wielokrotnie to podkreślaliśmy, że Wisła jest klubem, który w taki sposób chce funkcjonować. Promujemy piłkarzy, dajemy im szansę pokazania się, następnie sprzedajemy ich za konkretne pieniądze, automatycznie zarabiając. A budżet, jak wiadomo, mamy przecież ograniczony, więc tego typu propozycje zawsze muszą być przez nas dokładnie analizowane – dodał.

Źródło: Wisła Płock


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x