Dwóch rannych, zero zabitych – remis Eibar z Getafe

Twitter

Na inaugurację 24. kolejki La Ligi Eibar na własnym stadionie mierzył się z Levante. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a gole zdobywali Jaime Mata, Dimitri Foulquier i Charles Diaz.

Eibar ostatnio znajduje się  na fali wznoszącej. To samo można powiedzieć o ich dzisiejszym rywalu, który jest niewątpliwie rewelacją sezonu. To własnie oni jako pierwsi otworzyli worek z bramkami. W 37. minucie prowadzenie Getafe dał Jaime Mata, a siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy rezultat podwyższył Foulquier. Gospodarze byli w ciężkiej sytuacji, ale wtedy z ratunkiem przybył Charles. Najpierw w 67. minucie wykorzystał rzut karny, a na 10. minut przed końcem doprowadził do wyrównania. Eibar naciskało coraz bardziej, chciało w doliczonym czasie gry przechylić szalę na swoją stronę. Obie ekipy zaproponowały dużo w ofensywie, w defensywie. Goście jednak mogą żałować, że wypuścili dwubramkowe prowadzenie z rąk. Patrząc na pełne 90. minut remis ten jest wynikiem sprawiedliwym.