Dwa sparingi, dwie wygrane Lechii

Wygrana Lechii wczoraj i dziś w meczach sparingowych. Ostatnie testy przed meczem z Wisłą Kraków.

We wczorajszym sparingu, rozgrywanym na starym stadionie, przy ulicy Traugutta Lechia Gdańsk wygrała z Bytovią Bytów 2:1. Bramki padły po stałych fragmentach gry. W 13 minucie rzut karny wykorzystał Kevin Friesenbichler. W 2. połowie na 2:0 podwyższył Mateusz Możdżeń pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Gola dla drużyny gości zdobył Łukasz Wróbel.

Lechia Gdańsk 2:1 Bytovia Bytów

Bramki: Kevin Friesenbichler (13′), Mateusz Możdżeń (57′), Łukasz Wróbel (74′)

Biało-Zieloni w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej pokonali III-ligową Kaszubię Kościerzyna 3:0 (3:0). Bramki dla Lechii zdobyli: Piotr Wiśniewski, Stojan Vranjes i Bartłomiej Pawłowski. Był to ostatni sprawdzian przed ligowym meczem z Wisłą Kraków (piątek, 13 lutego, 20:30).

Lechia Gdańsk 3:0 Kaszubia Kościerzyna

Bramki: Piotr Wiśniewski (20′), Stojan Vranjes (33′), Bartłomiej Pawłowski (44′)