Dublet Diego Joty i pewne zwycięstwo ”The Reds”

Liverpool pokonuje na własnym stadionie Leicester City!

Drużyna prowadzona przez Niemieckiego trenera podejmowała ”Lisy” na The An field Road, Liverpoolczycy kontrolowali to spotkanie od początku meczu, aż do jego końca. Leicester nie miało w tym meczu za wiele atutów co pokazuje statystyka oddanych strzałów celnych na bramkę Kellehera, oddany tylko jeden strzał celny na całe 90 minut gry.

Liverpool kontrolował przebieg gry, aż w końcu w 34 minucie meczu Diego Jota po  dobitce strzału Virgi la Van Dijka z głowy trafił do siatki zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Drużyna prowadzona przez Jurgena Klopa grała swoje, rozgrywała piłkę dochodziła  do sytuacji, lecz ich nie wykorzystywała, Piłkarze Brendana Rodgersa byli w tym meczu bezradni gra lekko  mówiąc im się nie kleiła.

Druga połowa była podobna do pierwszej piłkarze ”The Reds” grali w piłkę a Leicester biegało bezczynnie za piłką, aż wkońcu w 87 minucie Liverpool przypieczętował zwycięstwo w tym meczu, po podaniu Joela Matipa Diego Jota pewnie trafił do bramki i była to już druga bramka Portugalczyka w tym meczu. Po tym Golu nic więcej się nie stało Liverpool pokonuje Leicester City 2:0 na własnym stadionie i powiększa swoją przewagę w tabeli nad Chelsea Londyn.