Sky Sports

W obliczu wczorajszej wygranej Swansea, Hull City by utrzymać się w lidze musiało pokonać Crystal Palace. Piłkarze z Londynu w tym sezonie sprawili bardzo dużo problemów np. Liverpoolowi, więc Kamil Grosicki i jego koledzy stali przed trudnym zadaniem. Kibice oczekiwali walki i emocji do ostatnich minut. Skończyło się pogromem i brutalnym zderzeniem z rzeczywistością.

Zaczęło się fatalnie. W 3. minucie po błędzie, który popełnił Andrea Ranocchia sytuacji sam na sam nie zmarnował Wilfried Zaha. Sytuacja z każdą minutą, z każdą sytuacją Crystal Palace stawała się coraz trudniejsza. Kolejny cios goście przyjęli w 34. minucie. Dośrodkowanie w pole karnego wykorzystał Christian Benteke. Belg mocnym i celnym uderzeniem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi Hull.

Druga połowa nie dawała kibicom Hull większych nadziei na utrzymanie. Z każdą minutą wszyscy utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że “Tygrysy” pożegnają się z Premier League na co najmniej rok. Porażkę w słabym stylu dopełniły dwie bramki w końcówce spotkania. Najpierw z rzutu karnego bramkę zdobył Luka Milivojević, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Patrick Van Aanholt. W drużynie Hull 90 minut zagrał Kamil Grosicki, polski skrzydłowy nie może uznać tego spotkania za udane – przede wszystkim ze względu na wynik.

W pozostałych dzisiejszych spotkaniach Liverpool rozgromił 4-0 West Ham United, pozostając tym samym w walce o Lidze Mistrzów. Tottenham na pożegnanie White Hart Lane wygrał 2-1 z Manchesterem United. “Koguty” potwierdzają swoją bardzo wysoką formę, którą trzymają praktycznie przez cały sezon.

Crystal Palace 4-0 Hull City

Wilfried Zaha 3, Christian Benteke 34, Luka Milivojević 85 (k), Patrick Van Aanholt 90

West Ham United 0-4 Liverpool FC